Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի եւ դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներին 03/01/2017   16:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 1-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի եւ դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներին` ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Անդրադարձ է կատարվել երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին քաղաքականությանը,  ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ նման այցելությունները դարձել են ավանդական եւ կրում են պարբերական բնույթ՝ կարեւորելով դրանց նշանակությունը ԼՂՀ եւ ՀՀ արտաքին քաղաքական ոլորտում փոխգործակցության խորացման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանը Արցախի Հանրապետության անկախության ճանաչման գործընթացում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության համակարգի մի խումբ դիվանագետների պարգեւատրել է ԼՂՀ պետական պարգեւներով:
13:37 24/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ Նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազին
13:16 11/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է Շավարշ Քոչարյանին, քննարկվել են ՀՀ–ԼՂՀ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
12:31 05/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանին

Президент НКР наградил группу дипломатов МИД Армении за вклад в процесс признания независимости Республики Арцах 03/01/2017   16:54  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 1 марта принял представителей центрального аппарата министерства иностранных дел и дипломатического корпуса Республики Армения во главе с министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся внешней политики двух армянских республик, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов.
Глава государства с удовлетворением отметил, что подобные визиты стали традиционными и носят регулярный характер, подчеркнув их важность для углубления взаимодействия между РА и НКР во внешнеполитической сфере.
На встрече президент Саакян наградил государственными наградами группу дипломатов системы министерства иностранных дел Республики Армения за значительный вклад в процесс признания независимости Республики Арцах.
16:29 14/04/2016  |  Лента новостейКатоликосы Гарегин II и Арам I отслужили божественную литургию в соборе Святого Христа Всеспасителя в городе Шуши