Շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ լարված 03/01/2017   10:17  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 28-ին և լույս մարտի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ լարված: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հատկապես հրադադարի ռեժիմի ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել գիշերվա ընթացքում: Հակառակորդը կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներ, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց:
Հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ՝ բացի տարբեր տրամաչափի ականանետերից և ‹‹Դ-44›› տիպի հրանոթից, ադրբեջանական զինուժը կրակ է վարել նաև ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքից (5 արկ): Հիշեցնենք նաև, որ նույն ուղղությամբ երեկ կիրառվել է ‹‹SPIKE››  տեսակի հակատանկային կառավարվող հրթիռ:
Հրադադարի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի կրել:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և վստահորեն իրականացրել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Азербайджанские ВС ночью из ракетной установки ”TR-107” открыли огонь в направлении Мартуни 03/01/2017 10:32 | Карабахский конфликт
Ситуация на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения 28-го февраля и в ночь на первое марта продолжала оставаться напряженной, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
Наиболее интенсивные нарушения режима прекращения огня зафиксированы в течение минувшей ночи. Противник произвел по армянским позициям более 1100 выстрелов из стрелкового и артиллерийского оружий. В юго-восточном направлении(Мартуни) азербайджанские ВС помимо минометов различных калибров и пушек типа Д-44 вели обстрел из ракетно-артиллерийской установки типа ”TR-107”, выпустив из нее 5 снарядов.
В Минобороны Арцаха напомнили, что накануне противник в том же направлении выпустил противотанковую управляемую ракету ”SPIKE”.Азербайджан продолжает преднамеренно обострять ситуацию на передовой - Минобороны АрцахаВ результате нарушения перемирия армянская сторона не понесла потерь.
"Для подавления активности противника передовые подразделение Армии обороны Арцаха при необходимости прибегали к ответным мерам, уверенно выполняя поставленные перед ними боевые задачи. В данный момент ситуация на передовой спокойная",-отмечается в сообщении.