Ադրբեջանը պաշտոնապես հայտնել է ևս մեկ կորստի մասին 02/28/2017   13:17  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանը պաշտոնապես հայտնել է ևս մեկ զոհի մասին, ով վիրավորվել էր փետրվարի 25-ին՝ Արցախի շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ:
Ինչպես հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հաղորդագրության համաձայն՝ Ահմեդով Էլվին Սուլեյմանօղլուն ծանր վնասվածքներ էր ստացել և տեղափոխվել էր հիվանդանոց, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել:
Հիշեցնենք, որ Արցախի ՊՆ մամլո ծառայության կողմից տարածված հաղորդագրության համաձայն՝ փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում:
Մասնավորապես, հակառակորդի զինծառայողների 5 դիակ գտնվում էր չեզոք գոտում, որոնց հակառակորդը վերցրել է երեկ:

Азербайджан сообщил еще об одной потере 02/28/2017   13:53  |  Карабахский конфликт
Баку официально сообщил об потере еще одного солдата, раненного в результате предпринятой 25-го февраля азербайджанскими ВС попытке атаки на арцахские позиции.
Как передает азербайджанское агентство АПА со ссылкой на сообщение министерства обороны Азербайджана,  военнослужащий Ахмедов Эльвин Сулейман оглу был тяжело ранен и доставлен в  госпиталь, однако спасти его не удалось.
В субботу Минобороны Арцаха сообщило, что азербайджанские ВС в ночь на 25-е февраля предприняли попытку атаки сразу по двум - юго-восточному(Мартуни) и восточному(Акна) - направлениям линии соприкосновения с применением соответствующей техники разминирования и спецсредств. Армия обороны Арцаха отразила попытки атаки азербайджанских ВС по двум направлениям.
Передовые подразделения Армии обороны благодаря также устройствам видеонаблюдения вовремя засекли передвижение азербайджанских спецотрядов по обоим направлениям и, нанеся потери, отбросили противника на исходные позиции. В результате предпринятых Армией обороны ответных действий противник понес потери убитыми и ранеными. С армянской стороны погибших и раненых нет.
Тела нескольких азербайджанских боевиков, находившихся на нейтральной зоны, были накануне эвакуированы.