Հրադադարի՝ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղություններում 02/27/2017 09:29 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 85 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 1150 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է համապատասխանաբար 9 և 27 արկ:

Минобороны НКР сообщает о ночных минометных обстрелах с азербайджанской стороны 02/27/2017   09:42  |  Карабахский конфликт
26-го февраля и в ночь на 27-е февраля ВС Азербайджана по всей протяженности линии соприкосновения с ВС НКР нарушили режим прекращения огня более 85 раз, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
За указанный период противник произвел по армянским позициям порядка 1150 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения режима перемирия зафиксированы на восточном, северо-восточном и северном направлениях.  На данных участках азербайджанские ВС из 60 и 82-миллиметровых минометов выпустили по армянским позициям 9 и 27 снарядов соответственно.
Передовые отряды Армии обороны Арцаха уверенно выполняли поставленную перед ними боевую задачу, прибегая при необходимости и к ответным действиям.