Քնչական կոմիտեն մանրամասներ է ներկայացրել Թլիկ գյուղի մոտ սպանության դեպքից 02/27/2017 13:47 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու 1997 թ. ծնված, Երևանի բնակիչ Կառլեն Գրիգորյանի սպանության հանգամանքները։ այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017թ. փետրվարի 26-ին Թլիկ համայնքի ղեկավարից ահազանգ է ստացվել, որ Թլիկ գյուղի հարակից դաշտում պարանոցի շրջանում արնահոսող վնասվածքով երիտասարդի դի կա:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Արագածոտնի մարզի Թլիկ գյուղի վարչական տարածքում՝ գյուղամիջյան ճանապարհին, հայտնաբերվել է Երևան քաղաքի բնակիչ, 1997թ. ծնված Կ. Գրիգորյանի դիակը՝ մարմնի տարբեր շրջաններում կտրած-ծակած բազմաթիվ վնասվածքներով:
Դեպքի առթիվ Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Կազմվել է քննչական խումբ։
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ Թլիկ գյուղ տանող ճանապարհի մոտ՝ դիակի հայտնաբերման վայրից 400 մետր հեռավորության վրա, հայտնաբերվել է «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենա, իսկ մեքենայի կողքին՝ մեկ հատ դանակ: Սպանությունը կատարելու կասկածանքով Թլիկ գյուղի մոտակայքից բերման է ենթարկվել, ապա՝ ձերբակալվել Գյումրի քաղաքի 24-ամյա մի բնակիչ։ Վերջինս հրաժարվել է որպես կասկածյալ ցուցմունք տալ և ցանկություն է հայտնել հանրային պաշտպան ունենալ։
Կ.Գրիգորյանը ճանաչվել է տուժող: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։ Հարցաքննվել մի շարք անձինք, նրանց թվում՝ դեպքին ականատես վկա։
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու, սպանության շարժառիթը պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил подробности убийства 20-летнего юноши близ армянского села Тлик 02/27/2017 14:18 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Арагацотнской области предпринимаются меры по установлению обстоятельств убийства жителя Еревана Карлена Григоряна, 1997 года рождения.
Как сообщает пресс-служба СК, 26-го февраля 2017 года от главы села Тлик поступило сообщение о том, что в прилегающем к селу Тлик поле обнаружено тело юноши с кровоточащей раной в области шеи.
“На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. На проселочной дороге на административной территории села Тлик Арагацотнской области было обнаружено тело жителя Еревана К. Григоряна, 1997 года рождения с множественными колото-резаными ранениями в различных частях тела. По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. Сформирована следственная группа”, - говорится в сообщении.
При осмотре места происшествия близ дороги, ведущей в село Тлик, на расстоянии 400 метров от места обнаружения тела, найден автомобиль марки “Мерседес", а рядом с машиной – один нож. По подозрению в совершении убийства с прилегающей к селу Тлик территории был подвергнут приводу, а затем задержан 24-летний житель города Гюмри. Последний отказался от дачи показаний в качестве свидетеля и изъявил желание воспользоваться услугами общественного защитника.
“К. Григорян признан потерпевшим. Для выяснения ряда обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены судебно-медицинские экспертизы. Допрошены ряд лиц, в том числе свидетель инцидента. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного расследования, установление мотива убийства”, - отмечается в сообщении.