Մհեր Սեդրակյանը որոշել է դուրս գալ քաղաքականությունից և զբաղվել բիզնեսով 02/27/2017 16:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը քաղաքականությունից դուրս գալու որոշում է կայացրել: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով հարցին, թե ինչո՞ւ տեղ չի գտել ՀՀԿ-ի համամասնական և տարածքային ցուցակներում, ընդգծեց, որ չի ցանկացել, քանի որ որոշել է դուրս գալ քաղաքականությունից:
«Ես չեմ ցանկացել ցուցակում լինել: Որոշել եմ դուրս գալ քաղաքականությունից և զբաղվել բիզնեսով»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց պատգամավորը:
Նա հավելեց, որ որևէ մեկից նեղացած չէ, պարզապես նման որոշում է կայացրել: Սեդրակյանը հերքեց մամուլում շրջանառվող լուրերը, թե իր որդուն «Ծառուկյան» դաշինքի ցուցակում ներառելու հարցով քննարկումներ է ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի հետ:

Депутат НС Армении Мгер Седракян решил уйти из политики и заняться бизнесом 02/27/2017 16:22 | Лента новостей
Депутат Национального Собрания РА от правящей Республиканской партии Армении(РПА) Мгер Седракян решил уйти из политики. Об этом в понедельник журналистам в НС заявил сам депутат, отвечая на вопрос по поводу своего отсутствия в пропорциональном и территориальном списках РПА на предстоящих в апреля выборах в парламент.
“Я не захотел, чтобы меня включили в список. Я решим уйти из политики и заняться бизнесом”, - приводит слова парламентария “Арменпресс”.
Мгер Седракян опроверг муссируемые в прессе слухи о том, что вел переговоры с Гагик Царукяном по поводу включения своего сына в список блока “Царукян” .