Թալիշի ուղղությամբ հայկական կողմի հարձակման լուրն ադրբեջանական ցնդաբանության հերթական դրսևորումն է. Սենոր Հասրաթյան 02/27/2017   13:18  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը ցնդաբանություն է համարում Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունն այն մասին, թե, իբր, հայկական կողմը Թալիշի ուղղությամբ ձեռնարկել է հարձակում:
Այս մասին Հասրաթյանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն վերջապես այսօր հրապարակեց փետրվարի 25-ին՝ իր իսկ կողմից ձեռնարկած հարձակողական գործողությունների արդյունքում ունեցած զոհերի անունները, բայց նաև «չմոռացավ»՝ կողմերի միջև կորուստների մասով «հավասարակշռությունը» պահպանելու համար, հարակից տարածել մի ապատեղեկատվություն, համաձայն որի, իբր անցած գիշեր հայկական կողմը Թալիշի ուղղությամբ ձեռնարկել է հարձակում և «կորուստներ կրելով հետ շպրտվել»:
Դե ինչ, ինչպես ասում են՝ երևակայությունը գրավիչ է չափի սահմանում, իսկ այս դեպքում այն ընդունեք որպես ադրբեջանական ցնդաբանության հերթական դրսևորում»,- նշել է Սենոր Հասրաթյանը:
11:20 22/02/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանը հերթական անգամ միջազգային հանրությանը «կերակրում» է անպտուղ քարոզչական հնարքով
10:45 22/02/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանի կողմից տարածված տեղեկատվության ամբողջ տեքստը հորինվածք է
15:57 21/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմը երբեք քաղաքացիական օբյեկտներն ու խաղաղ բնակչությանը չի թիրախավորում
17:23 08/02/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՊԲ կորուստների ու վիրավորում ստացած զինծառայողների վերաբերյալ լուրերը կատարյալ անհեթեթություն են

В Степанакерте назвали очередным азербайджанским бредом сообщения Баку о якобы предпринятой армянской стороной атаке в направлении Талыша 02/27/2017   14:00  |  Карабахский конфликт
Пресс-секретарь министерства обороны Республики Арцах Сенор Асратян назвал бредом заявления военного ведомства Азербайджана о якобы предпринятой армянской стороной атаке в направлении Талыша.
“Министерство обороны Азербайджана сегодня сегодня, наконец, обнародовало имена своих жертв в результате инициированных азербайджанской стороной же наступательных действий. При этом Минобороны Азербайджана “не забыло” для соблюдения “баланса” между сторонами в плане потерь распространить и дезинформацию: якобы минувшей ночью армянская сторона в направлении Талыша предприняла атаку и “отступила на исходные позиции, понеся потери””, – написал Сенор Асратян на своей странице в социальной сети Facebook.
“Как говорится, фантазия - это хорошо, но только в меру. А в данном случае примите это как очередное проявление  азербайджанского бреда”,– добавил Сенор Асратян.