Մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում էր իրավիճակը շփման գծում և ապատեղեկատվություն տարածում 02/25/2017   11:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանական կողմը փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հերթական հարձակումը կատարելով Արցախի Հանրապետության առաջապահ զորքերի վրա կորուստներ է կրել և հետ շպրտվել: Արդեն մի քանի օր շարունակ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը լարում էր իրավիճակը շփման գծում և ապատեղեկատվություն տարածում:
Հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ
Անցած գիշերվա կորուստներից հետո կրկին ապակողմնորոշելով սեփական ժողովրդին և միջազգային հանրությանը, ադրբեջանական ղեկավարությունը խոսում է հայկական կողմի «հարձակումների» մասին:
Ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում
Հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակի հետագա սրմանն ուղղված քայլերից:
Շփման գծում իրավիճակի լարման հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Азербайджан будет нести всю ответственность за обострение ситуации на границе – Минобороны Армении 02/25/2017   12:08  |  Карабахский конфликт
Армянская сторона соблюдает режим перемирия и призывает азербайджанскую сторону воздержаться от шагов, направленных на дальнейшее обострение ситуации, заявил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Ованнисян напомнил, что азербайджанская сторона в ночь на 25-е февраля, предприняв очередную атаку на передовые силы Республики Арцах, понесла потери и была отброшена назад.Армия обороны Арцаха отразила попытки атаки азербайджанских ВС по двум направлениям: противник понес потери“Уже несколько дней военное руководство Азербайджана нагнетает ситуацию на линии соприкосновения и распространяет дезинформацию. После понесенных минувшей ночью потерь азербайджанское руководство, вновь дезориентируя собственный народ и международное сообщество, снова говорит об “атаках” армянской стороны”, - написал Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что всю ответственность за последствия обострения ситуации на линии соприкосновения будет нести военно-политическое руководство Азербайджана.