Շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ 02/22/2017   09:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, 60, 82 և 120 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է շուրջ 105 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց: Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը ակտիվորեն կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 36 արկ, որից 15-ը հրանոթից, 21-ը ականանետերից:

Минобороны НКР сообщает о росте напряженности на линии соприкосновения 02/22/2017   09:50  |  Карабахский конфликт
Рост напряженности зафиксирован на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в ночь на 22-е февраля, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 105 раз, ведя обстрел из 60, 82 и 120-миллиметровых минометов.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1500 выстрелов.
На восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили пушки Д-44 и минометы различных калибров, выпустив в общей сложности 36 снарядов, из которых 15 - из артиллерийских орудий, а 21 - из минометов.
“Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно нести боевое дежруство”, - отмечается в сообщении.