Էրդողանի, Յըլդըրըմի ու Բահչելիի դեմ դատական հայց է ներկայացվել 02/22/2017   13:49  |  Միջազգային լրահոս
Ermenihaber.am-ի տեղեկացմամբ՝ Թուրքիայի «Աշխատանք կուսակցությունը» (Emek Partisi) դատական հայց է ներկայացրել նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի, վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմի և «Ազգայնական շարժում կուսակցության» (MHP-ԱՇԿ) նախագահ Դևլեթ Բահչելիի նկատմամբ:
Դատական հայցով պահանջվում է նրանց դատել «ժողովրդի շրջանում խուճապ, վախ և անհանգստություն առաջացնելու նպատակով սպառնալիքների կիրառման» և «Ժողովրդի մեջ ատելություն և թշնամություն սերմանելու կամ ժողովրդին ստորացնելու» մեղադրանքով:
Նշված մեղադրանքների համար որպես հիմնավորում է ներկայացվել այն փաստը, որ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին դեմ արտահայտվող անձինք կամ կազմակերպությունները հռչակվում են «ահաբեկիչ», «հայրենիքի թշնամի», «անջատողական», «հեղաշրջման կողմնակից» և այլն:
Ըստ թուրքական «Demokrathaber.net» լրատվական կայքի` հայցի մեջ ներառված է Դևլեթ Բահչելի` կուսակցական ժողովի ժամանակ ասած խոսքերը:
Նա սահմանադրական փոփոխություններին աջակցելու համար իրենց քննադատողների հասցեին վիրավորական արտահայտություններ է արել` նույն հարթության մեջ դնելով փոփոխություններին դեմ արտահայտվող քաղաքական կուսակցություններին ու ահաբեկչական կուսակցություններին:
12:11 16/02/2017  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանին պատրաստվում էին նռան հյութով թունավորել
12:01 14/12/2016  |  Միջազգային լրահոսԴատարանը մերժել է հայտնի մտավորականի հայցը` ընդդեմ Թուրքիայի նախագահի
17:00 06/12/2016  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը գնել է ցմահ ազատազրկման դատապարտված Թունիսի նախկին առաջնորդի օդանավը
16:22 30/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԿրեմլը պարզաբանումներ է ակնկալում Ասադին տապալելու մասին Էրդողանի հայտարարության հետ կապված
11:58 21/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը դժգոհել է, որ դաշնակից երկրները զինում են քրդերին
12:54 16/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԷրդողան. «Թող ոչ ոք մեզ վրա մատ թափ չտա»
14:35 01/11/2016  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանին «վիրավորած» հեռուստաընկերության տնօրենը հրաժարական է տվել
17:08 24/10/2016Էրդողանը հրավիրվել է ցեղասպանությանը նվիրված համերգին
16:05 20/10/2016  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ում Էրդողանի մասին ֆիլմը ներկայացնելիս օգտագործել են թուրք բռնապետ որակումը
12:27 13/10/2016  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանի սկանդալային հայտարարությունը թուրք նկարչի ծաղրանկարում

Против Эрдогана, Йылдырыма и Бахчели подали судебный иск 02/22/2017   14:23  |  Международные новости
Рабочая партия Турции(Emek Partisi)  подала судебный иск против президента Турции Реджепа тайипа Эрдогана, премьер-минстра Бинали Йылдырыма и председателя Партия националистического движения (MHP-ПНД) Девлета Бахчели, сообщает сайт Ermenihaber.am.
В судебном иске содержится требование судить их по обвинению в озвучивании угроз с целью сеяния паники, страха и беспокойства среди народа и разжигании ненависти и вражды между людьми или унижении народа.
В качестве обоснования к вышеупомянутым обвинениям указан тот факт, что людей или организации,  высказавшиеся против референдума по изменениям в Конституцию, провозглашают “террористами”, “врагами родины”, “сепаратистами”, “сторонниками переворота” и т.д. Как передает  турецкий информационный портал «Demokrathaber.net», в иске приводятся слова, произнесенные Девлетом Бахчели во время съезда партии.
Он позволил себе оскорбительные заявления в адрес людей, раскритиковавших их за поддержку изменений в Основной закон, поставив на одну плоскость противников конституционной реформы и террористические партии.
14:00 02/11/2016  |  Международные новостиВ Гамбурге начался новый процесс по делу немецкого сатирика из-за стиха об Эрдогане
09:34 08/08/2016  |  Международные новостиНемецкий политик увидел аналогию в действиях Эрдогана и Гитлера
14:58 20/07/2016  |  Международные новостиWikiLeaks опубликовал электронные письма партии Эрдогана
16:20 21/06/2016  |  Международные новостиСуд в Германии отклонил иск Эрдогана к главе Axel Springer за поддержку сатирика Бемермана
16:00 17/06/2016  |  Международные новостиЭрдогана заподозрили в подделке диплома о высшем образовании
18:24 10/06/2016  |  Международные новостиОхранники Эрдогана чуть не подрались с секретной службой США(ВИДЕО)
10:14 18/05/2016  |  Международные новостиНа здании посольства Турции в Берлине появился портрет Эрдогана в образе Гитлера
09:27 12/05/2016  |  Международные новостиКафе в Кельне решило возобновить продажу "Эрдоган-бургеров" вопреки угрозам
09:26 11/05/2016  |  Международные новостиСуд Кельна отклонил иск Эрдогана к главе немецкого издательства Axel Springer
09:24 10/05/2016  |  Международные новостиЭрдоган подал в суд на главу Axel Springer за поддержку немецкого сатирика