Ադրբեջանի կողմից տարածված տեղեկատվության ամբողջ տեքստը հորինվածք է 02/22/2017 10:45 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր փետրվարի 21-ի գիշերը արցախյան ուժերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ և կորուստներ կրելով՝ նահանջել ելման դիրքեր, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ հակառակորդ երկրի ռազմական գերատեսչության կողմից տարածված տեղեկատվության ամբողջ տեքստը հորինվածք է:
Ավելին՝ նման ապատեղեկատվություն տարածելով, ադրբեջանական քարոզչամեքենան փորձում է ինչ-որ կերպ արդարացնել իր իսկ կողմից երեկ գիշեր արցախյան դիրքերի հրետանային արկակոծության փաստը, ինչի մասին այսօր ավելի վաղ տեղեկացրել էինք:
Ավելացնենք նաև, որ ադրբեջանական զինուժի հրետակոծության արդյունքում՝ պաշտպանության բանակը կորուստ չի ունեցել և շարունակում է առաջնագծում հանդես գալ պարտադրողի դիրքերից:

Минобороны НКР назвало очередную выдумку Азербайджана попыткой оправдать факт обстрела арцахских позиций 02/22/2017 11:09 | Карабахский конфликт
Распространенное в среду Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 21 февраля ночью арцахские силы якобы предприняли попытку диверсионного проникновения и отступили на исходные позиции, понеся потери, не соответствует действительности, говорится в заявлении пресс-службы Министерства обороны Республики Арцах.
"Минобороны Республики Арцах заявляет, что весь текст сообщения, распространенного военным ведомством противоборствующей страны, является выдумкой. Более того, распространяя подобную дезинформацию азербайджанская пропагандистская машина пытается каким-то образом оправдать факт обстрела арцахских позиций, предпринятого ими прошлой ночью, о чем мы информировали сегодня ранее", - отмечается в сообщении.
В Минобороны Арцаха отметили также, что в результате артиллерийского обстрела с азербайджанской стороны Армия обороны потерь не понесла и продолжает выступать на передовой с позиции диктующей стороны.