Վերջապես մեր երկիր կներթափանցեն հարավային տաք օդային հոսանքներ. գարունը մոտ է 02/20/2017 10:28 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
«Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում, որում մասնավորապես ասվում է.
«Ինչպես և խոստացել էինք մոտենում է երկար սպասված գարունը: Սկսած փետրվարի 24-ից վերջապես մեր երկիր կներթափանցեն հարավային տաք օդային հոսանքներ, որոնք գալիս են Եգիպտոսից:
Փետրվարի 24-25-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 10-15աստիճանով, ինչի արդյուքում օդի մեջ կզգացվի գարնան շունչը:
Ցերեկային ժամերին հանրապետության ողջ տարածքում կարձանագրվի դրական ջերմային ֆոն: Տավուշի և Սյունիքի Հովիտներում ջերմաստիճանը ցերեկը կհասնի +12...+15, իսկ Արարատյան դաշտում և Երևանում +5... +6 աստիճանի»:

В ближайшие дни в Армении существенно потеплеет 02/20/2017   10:47  |  Информационная платформа
Существенное потепление ожидается в Армении с 24-го февраля, сообщил начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян.
“Долгожданная весна уже близко. С 24-го февраля, наконец-то, на территорию Армении проникнут южные теплые воздушные массы из Египта”, - написал на своей странице в соцсети  Facebook.
Он сообщил, что к 24-25-му февраля на всей территории температура воздуха повысится на 10-15 градусов, в результате чего в воздухе повеет дыханием весны.
“В дневные часы в республике будет зафиксирован положительный температурный фон. В Тавушской и Сюникской областях температура воздуха днем достигнет +12...+15, в Араратской долине и Ереване воздух прогреется до +5... +6 градусов”, - проинформировал Суренян.