Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահին 02/17/2017   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 17-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մյունխենում հանդիպեց Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Մասուդ Բարզանիին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Երկուստեք արժևորվեց բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը, և մտքեր փոխանակվեցին փոխայցելությունների կազմակերպման, առևտրատնտեսական համագործակցության շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկեցին Էրբիլում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսության բացման հետ կապված հարցեր: Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց Քուրդիստանի իշխանությունների կողմից ցուցաբերվող համակողմանի աջակցության կապակցությամբ։
Հայաստանի արտգործնախարարի խնդրանքով Քուրդիստանի ղեկավարը ներկայացրեց Իրաքում ահաբեկչական խմբավորումների դեմ պայքարում արձանագրված վերջին զարգացումները։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը և Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահն անդրադարձան միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության հրատապ հարցերի:

Эдвард Налбандян и Масуд Барзани обсудили вопрос открытия Генконсульства Армении в Эрбиле 02/17/2017   16:48  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня в Мюнхене встретился с президентом Иракского Курдистана Масудом Барзани.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, стороны отметили  высокий уровень политического диалога и обменялись мнениями относительно организации визитов и торгово-экономического взаимодействия.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с открытием Генерального консульства  Армении в Эрбиле. В этом контексте Эдвард Налбандян поблагодарил власти Курдистана за  оказываемую ими всестороннюю поддержку.
По просьбе главы МИД Армении Барзани представил последние события вокруг борьбы с террористическими группировками в Ираке.