ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը դիտորդական առաքելությամբ կմասնակցի Արցախում կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեին 02/17/2017   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետությունում կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեի նախապատրաստմանն ու անցկացմանը դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար փետրվարի 19-21-ը Ստեփանակերտ կգործուղվի ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Լյովա Խաչատրյանը, Կարեն Շախմուրադյանը, Վահրամ Մկրտչյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը:
16:08 20/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրական փոփոխությունները բխում են մեր երկրի անվտանգության ու առաջընթացի ապահովման շահերից. ԼՂՀ ԱԺ նախագահ
16:27 19/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ նոր սահմանադրության հայեցակարգում յուրօրինակ լուծումներ են տված. Հրայր Թովմասյան. Tert.am

Делегация парламента Армении пронаблюдает за ходом конституционного референдума в НКР 02/17/2017   15:28  |  Лента новостей
Делегация Национального собрания Армении осуществит наблюдательскую миссию на конституционном референдуме в НКР. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
“19-21 февраля для подготовки и проведения наблюдательной миссии в предстоящем конституционном референдуме Республики Арцах в Степанакерте будет находиться делегация НС РА во главе с вице-спикером НС Эдуардом Шармазановым” , - отмечается в сообщении.
В состав делегации вошли депутаты НС Армении Гагик Меликян, Лева Хачатрян, Карен Шахмурадян, Ваграм Мкртчян, Александр Арзуманян, начальник Управления по связям с общественностью и средствами информации Аппарата НС Арсен Бабаян.
15:56 24/11/2016  |  Лента новостейПрезидент НКР начал консультации по проекту новой Конституции со встречи с активистами Арцахского освободительного движения