Մարտական դիրք տանող ճանապարհը մաքրելիս բուլդոզերը գլորվել է ձորը. 1 զինծառայող մահացել է, 2-ը տեղափոխվել են հոսպիտալ 02/16/2017   14:21  |  Արտակարգ պատահարներ
Նախօրեին դժբախտ պատահարի հետևանքով պայմանագրային զինծառայող է զոհվել:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ դեպքը տեղի է ունեցել երեկ՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում. ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրք տանող ճանապարհը մաքրելիս ձորն է գլորվել զորամասին պատկանող T-170 բուլդոզերը, ինչի հետևանքով բուլդոզերում գտնվող պայմանագրային զինծառայողներ Գարեգին Հակոբի Մինասյանը, Արմեն Միխայելի Պուխան և Վրույր Ֆիրդուսի Ներսիսյանը ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
Սակայն դժբախտաբար Գեղարքունիքի կայազորային զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին պայմանագրային զինծառայող Գարեգին Հակոբի Մինասյանը մահացել է:
Իսկ մյուս զինծառայողները՝ Ա.Պուխան և Վ.Ներսիսյանը, տեղափոխվել են ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:

Один военнослужащий-контрактник погиб и двое пострадали в результате несчастного случая в Армении 02/16/2017   14:46  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий-контрактник погиб накануне в результате несчастного случая.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, трагический инцидент произошел 15-го февраля, в районе 15:00. При расчистке дороги, ведущей к боевому посту N-ской воинской части Армении, принадлежащий воинской части бульдозер T-170 скатился в ущелье, в результате чего находившиеся в машине военнослужащие-контрактники - Гарегин Акопович Минасян, Армен Михайлович Пухан и Вруйр Фирдусович Нерсисян - получили телесные повреждения.
К несчастью, один из военнослужащих - Гарегин Минасян – скончался по дороге в военный госпиталь. Остальные военнослужащие - А. Пухан и В. Нерсисян – были доставлены в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении.
Как сообщили в СК, по данному факту пятым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242( Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие.