Կուշևսկայա քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարից տուժած ՀՀ քաղաքացիները ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն 02/16/2017 11:36 | Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 15-ին Ռուսաստանի Դաշնության Կրասնոդարի երկրամասի Կուշևսկայա քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած ՀՀ 2 քաղաքացին` վարորդ Ռ.Պ.-ն (ծնվ. 1953թ.) և ուղևոր Ք.Մ.-ն (ծնվ.` 1968թ.), հոսպիտալացվել են Կուշևսկայայի կենտրոնական շրջանային հիվանդանոց։
ՀՀ առողջապահության նախարարության մամլո խոսնակ Անահիտ Հայթայանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել` նշելով, որ, հիվանդանոցի գլխավոր բժշկի փոխանցմամբ, իրականացված հետազոտությունների արդյունքում վարորդի մոտ ախտորոշվել է կողերի և սրունքների զույգ ոսկրերի բազմաբեկոր կոտրվածքներ։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր։
Մյուս տուժողի վիճակը միջին ծանրության է։ Նրա մոտ ախտորոշվել է սրունքի զույգ ոսկրերի կոտրվածք և գլխուղեղի ցնցում։

Пострадавшим в ДТП на Кубани гражданам Армении оказывается необходимая медпомощь 02/16/2017   12:17  |  Чрезвычайное просшествие
Гражданам Армении, пострадавшим накануне в ДТП в Кущёвском районе Краснодарского края, оказывается необходимая медпомощь.
Пассажирский автобус марки “Setra”, следовавший по маршруту "Москва – Ереван", столкнулся с грузовиком МАН.
В результате ДТП пострадали двое граждан Армении, погибших нет.
Водитель автобуса Р. П.(1953 года рождения) и пассажир К.М.(1968 года рождения)были госпитализированы в Кущевскую центральную районную больницу.
Как написала на своей странице в соцсети Фейсбук пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Анаит Айтаян, по словам главврача больницы, в результате проведенного пострадавшим обследования у водителя диагностированы многооскольчатые переломы ребер и костей голени.
Состояние другого пострадавшего оценивается как средней тяжести. У него выявили перелом костей голени и сотрясение мозга.