Բացի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կիրառել է նաև ականանետ և հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ 02/16/2017   09:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 44 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ  (4 արկ):

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из гранатометов и минометов – Минобороны НКР 02/16/2017   09:47  |  Карабахский конфликт
В ночь на 16-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 44 раза, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 500 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, в восточном направлении азербайджанские ВС применили 60-миллиметровый миномет(1 снаряд) , станковый противотанковый гранатомет(4 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР  полностью контролируют ситуацию на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.