30 օրական երեխա է մահացել. նախնական տվյալներով՝ երեխայի գանգի կոտրվածք է հայտնաբերվել 02/15/2017 18:20 | Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 10-ին Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջաններում գտնվող բնակարաններից մեկում 30 օրական երեխա է մահացել:
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ նշված օրը երեխայի մահվան մասին ահազանգ է ստացվել:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացրեցին, որ արական սեռի երեխայի մահվան դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Стала известна предварительная причина смерти 30-дневного младенца в Ереване 02/16/2017   11:46
30-дневный младенец скончался в одной из квартир в ереванском административном районе Аван и Нор Норк.
Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете РА, отметив, что информация о смерти ребенка поступила в СК в тот же день, 10-го февраля.
По предварительным данным, у мальчика выявлен перелом черепа.
В СК также сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 14  части 2  стати 112 (Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Армении. Назначена судебно-медицинская экспертиза.