Պարզաբանում՝ առաջիկա ընտրություններում «Երրորդ Հանրապետություն» կուսակցության մասնակցության մասին 02/16/2017   12:39  |  Քաղաքական
«Երրորդ Հանրապետություն»-ը պարզաբանմամբ է հանդես եկել՝ առաջիկա ընտրություններում կուսակցության մասնակցության վերաբերյալ:
Կուսակցության հայտարարույան մեջ մասնավորապես ասվում է.
Հունվարի 17-ին ստորագրված Օսկանյան –Դալլաքյան- Սարգսյան հուշագրի շրջանակներում «ԵրրորդՀանրապետություն» կուսակցության կողմից համագործակցության դադարեցման մասին փետրվարի 13-ին կուսակցութան նախագահ Վիկտոր Դալլաքյանի հայտարարությունից հետո, «Երրորդ Հանրապետություն» կուսակցությունը չի դիմել որևէ դաշինքի կամ կուսակցության՝ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին միասնաբար մասնակցելու հարցով, իսկ ինքնուրույն մասնակցելն այս պարագայում անիրատեսական է: Տեղեկացնենք նաև, որ ի տարբերություն լրատվամիջոցներում շրջանառվող լուրերի, «Երրորդ Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Վիկտոր Դալլաքյանը չի պատրաստվում աղմկահարույց բացահայտումներ անել:
Հաջողություն ենք մաղթում առաջիկա ընտրությունների բոլոր մասնակիցներին: Այնպես որ, հանգիստ եղեք, մենք հանգիստ ենք, մենք լավ ենք, դուք լավ լինեք:

Партия “Третья Республика” назвала нереалистичным самостоятельное участие в выборах в парламент Армении 02/16/2017 13:42 | Политика
Партия “Третья Республика” выступила с заявлением по поводу своего участия в предстоящих в апреле выборах в Национальное Собрание Армении.
“После сделанного лидером партии “Третья Республик” Виктором Даллакяном 13 февраля заявления о прекращении данной политической силой сотрудничества в рамках подписанного 17 января меморандума “Осканян-Даллакян-Саркисян” партия “Третья Республика” не обращалась к какой-либо политсиле или альянсу по поводу совместного участия в предстоящих парламентских выборах. А самостоятельное участие в данном случае является нереалистичным”, – говорится в заявлении, распространенном пресс-службой партии.
В заявлении также отмечается, что, вопреки муссируемым в СМИ слухам, председатель партии “Третья Республика” Виктор Даллакян не собирается выступать с резонансными разоблачениями.