Մեր նպատակն է թույլ չտալ, որ Ադրբեջանի սադրանքները հասնեն իրենց նպատակին. Վիգեն Սարգսյան 02/14/2017 12:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումները իրավիճակն ապակայունացնելու փորձ են: Փետրվարի 14-ին լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Այս պարագայում մեր նպատակն է թույլ չտալ, որ նման սադրանքները հասնեն իրենց նպատակին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց նախարարը:
Վիգեն Սարգսյանը վստահեցրեց, որ հայկական զինված ուժերը շարունակում են ամբողջությամբ վերահսկել իրավիճակը ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում և հայ-ադրբեջանական սահմանին:

Министр обороны Армении: наша задача – не допустить того, чтобы провокации Азербайджана достигли своей цели 02/14/2017   15:13  |  Лента новостей
Армянские вооруженные силы продолжают полностью контролировать ситуацию на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения и армяно-азербайджанской границе.  Об этом, как передает «Арменпресс», заявил в беседе с журналистами во вторник министр обороны Армении Виген Саркисян.
По его словам, периодические случаи нарушения Азербайджаном режима перемирия являются попыткой азербайджанской стороны дестабилизировать ситуацию.
«Наша задача – не допустить того, чтобы данные провокации достигли своей цели», – цитирует  Вигена Саркисяна агентство.