Արշակ Վարդանյանը՝ տարվա լավագույն դատավոր 02/11/2017 12:17 | ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ 2016 թվականի լավագույն դատավոր է ճանաչվել Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի` քրեական գործերով դատավոր Արշակ Վարդանյանը:
Դատական իշխանության կողմից անցյալ տարվա լավագույն դատարաններ էլ ճանաչվել են Արաբկիր Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը և Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարանը:
Նշենք, որ տարվա լավագույն դատավորները և լավագույն դատարանները որոշում է ՀՀ դատարանների նախագահների խորհուրդի կողմից ձևավորված հանձնաժողովը՝ ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահի գլխավորությամբ:
Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվում են ՀՀ վճռաբեկ դատարանի պալատների նախագահները և վերաքննիչ դատարանների նախագահները:

Лучшим судьей 2016 года признан Аршак Варданян 02/11/2017   12:42  |  Лента новостей
Лучшим судьей 2016 года признан судья по уголовным делам суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш Аршак Варданян.
Судебные власти признали лучшими судами суд общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун и суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
Отметим, что лучших судей и лучшие суды года выбирает комиссия, сформированная Советом председателей судом РА во главе с председателем Кассационного суда РА.
В состав комиссии входят председатели Палат Кассационного суда Армении и председатели Апелляционных судов.