Վարչապետը գերատեսչությունների ղեկավարներին խստագույնս զգուշացրեց «արջի ծառայություններ» չմատուցել 02/09/2017   11:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, արձագանքելով մամուլում շրջանառվող լուրերին, գերատեսչությունների ղեկավարներին և մարզպետարաններին խստագույնս հանձնարարեց ադմինիստրատիվ ռեսուրսը չօգտագործել նախընտրական քարոզչության գործընթացում:
«Մամուլում կան հրապարակումներ, որ մեր գերատեսչությունների, մարզային կառույցների ղեկավարներն իրենց ադմինիստրատիվ ռեսուրսներն օգտագործում են քարոզչության համար, մտնում նախընտրական փուլ: Բոլորին խստագույնս զգուշացնում եմ, որ նման ծառայություններն արջի ծառայություններ են լինելու՝ անկախ նրանից, թե որ կուսակցության շահն են իրենք պահում: Հատուկ ուշադրություն դարձրեք այդ խնդրին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, գործադիրի նիստի մեկնարկին ընդգծեց Կարեն Կարապետյանը:
Հայաստանում Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունները տեղի կունենան 2017թ. ապրիլի 2-ին: Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի մարտի 5-ին: Կուսակցություններն ու կուսակցությունների դաշինքներն Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու հայտերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով պետք է ներկայացնեն փետրվարի 6-16-ը, իսկ տարածքային և համամասնական ցուցակները` փետրվարի 16-26-ը:

Премьер Армении назвал "медвежьей услугой" использование админресурса в целях предвыборной агитации 02/09/2017   11:54  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян, коснувшись на заседании правительства в четверг муссируемых в прессе сведений, поручил главам ведомств, областных структур не воздержаться от использования административного ресурса в целях агитации в преддверии выборов в Национальное Собрание РА.
"В прессе появилась информация о том, что   главы ведомств, областных структур используют административные ресурсы в целях агитации.Мы вступаем в предвыборный период. Всех строжайше предупреждаю: подобная услуга - это медвежья услуга вне зависимости от того, интересы какой партии вы защищаете. Уделите данной проблеме должное внимание”, – приводит слова Карена Карапетяна “Арменпресс”.