Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին 02/08/2017   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 8-ին մասնակցել է ԼՂՀ ոստիկանության մարմինների եւ ստորաբաժանումների 2016 թվականի օպերատիվ ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանը, կառույցի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջեւ դրված խնդիրները բարդ են ու կարեւոր, եւ ոստիկանությունն ունի դրանք արդյունավետորեն լուծելու համապատասխան ներուժ:
Երկրի ղեկավարը 2016 թվականի կառույցի գործունեությունն ընդհանուր առմամբ գնահատել է բավարար եւ տվել համապատասխան հանձնարարականներ 2017 թվականի աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Бако Саакян назвал удовлетворительной деятельность Полиции НКР в 2016 году 02/08/2017   13:25  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 8 февраля принял участие в заседании коллегии по подведению итогов оперативно-служебной деятельности органов и подразделений Полиции НКР в 2016-ом году.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, с докладами выступили начальник полиции Камо Агаджанян, представители руководящего состава ведомства.
Президент Саакян подчеркнул, что задачи, стоящие перед системой, сложны и важны, и полиция имеет соответствующий потенциал для их эффективного решения.
Глава государства назвал удовлетворительной деятельность ведомства в 2016-ом году и дал соответствующие поручения по надлежащему выполнению работ в 2017-ом году.