Միքայելյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոցը հանվել է վաճառքի. «Ժողովուրդ» 02/02/2017   09:00  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Միքայելյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոցը հանվել է վաճառքի։ Պատճառը, ըստ թերթի տեղեկությունների, հիվանդանոցի ֆինանսական խնդիրներն են։
Ընդ որում, ֆինանսական խնդիրների պատճառով տևական ժամանակ է՝ հիվանդանոցի բուժանձնակազմն աշխատավարձերը ստանում է բավական ուշացումով։
Լուրը ճշտելու համար լրատվամիջոցը զանգահարել է հիվանդանոցի փոխտնօրեն Մնացական Ղարագյոզյանին, որը, սակայն, հերքել է լուրը։
«Ո՛չ, նման բան չկա։ Ես նման տեղեկություններ չունեմ»,– ասաց նա։ Հիշեցնենք, որ վիրաբուժական հիվանդանոցը պատկանում էր Աժ նախկին պատգամավոր, երջանկահիշատակ Համլետ Թամազյանին, որի մահից 6 տարի անց այս հաստատությունը կանգնել է խնդիրների առաջ»,–գրում է թերթը։

Ереванская больница имени Микаеляна выставлена на продажу – газета “Жоговурд” 02/02/2017   11:43  |  Пресса
Институт хирургии имени Микаеляна в Ереване выставлена на продажу, пишет газета “Жоговурд” со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
“Причина - в финансовых трудностях учреждения. Причем, из-за этого медперсонал больницы уже длительное время получает зарплату с опозданием”, - отмечает издание.
Корреспондент газеты обратился за уточнениями к заместителю директору больницы Мнацакану Карагезяну, который, однако, опроверг эти слухи.
"Ничего подобного! Я не располагаю такой информации", - сказал он.
Издание напоминает, что бывшим владельцем больницы был экс-депутат парламента Гамлет Тамазян, после кончины которого в учреждении начались финансовые проблемы.