Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ 02/01/2017   23:51  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 1-ին ժամը 15.00-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ հակառակորդը, օգտագործելով եղանակային մառախլապատ պայմանները, ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ-ից:
ՊԲ առաջապահ ուժերը, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել: Կազմակերպված հակադիվերսիոն գործողության արդյունքում՝ առաջնագիծը պաշտպանող հայկական ուժերին հաջողվել է գերեվարել ադրբեջանական բանակի զինծառայող, 1995թ. Բարդա քաղաքում ծնված Էլնուր Հյուսեին Զադեին: Ըստ հավաստի տվյալների՝ հակառակորդը տվել է նաև առնվազն 1 վիրավոր, որն, ի դեպ, պաշտոնապես հաստատվել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի կողմից այսօր տարածված հաղորդագրությամբ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատրաստ են չեզոքացնել ցանկացած նախահարձակ գործողություն:

Армия обороны НКР пресекла попытку диверсии противника, в плен взят азербайджанский солдат 02/02/2017   00:20  |  Карабахский конфликт
1-го февраля около 15:00 в северном(Талиш) направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник, воспользовавшись туманом, предпринял попытку разведывательно-диверсионного проникновения, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые части Армии обороны, вовремя заметив передвижение азербайджанских спецотрядов, прибегли к превентивным действиям и, нанеся противнику потери, отбросили его назад.
“В результате предпринятых антидиверсионных действий, обороняющим  передовую армянским силам удалось взять в плен военнослужащего азербайджанской армии Элнура Гусейна Заде, 1995 года рождения, который родом из города Барда. Согласно достоверным данным, у противника - еще как минимум один раненый, что официально подтверждено в распространенном сегодня заявлении Минобороны Азербайджана", - говорится в сообщении.
Передовые подразделения Армии обороны НКР по всей протяженности передовой продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу и готовы нейтрализовать любые наступательные операции.