Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 02/01/2017 10:24 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 1-ի ժամը 08.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Հ23 միջհամայնքային ավտոճանապարհի Ուրասար-Կաթնաղբյուր հատվածը և Արագածոտնի մարզի Շենկանի գյուղի ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Մ-10 ավտոճանապարհի Վարդենյաց լեռնանցքի հատվածը, Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածի 22-38-րդ կմ-երը, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան քաղաքների ճանապարհները:
Տավուշի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Շիրակի, Սյունիքի մարզերում, Մ-2 ավտոճանապարհի Տիգրանաշենի ոլորաններում, Մ-7 ավտոճանապարհի Սպիտակ-Գյումրի, Մ-3 ավտոճանապարհի Սպիտակ-Երևան, Մ-2 ավտոճանապարհի «Զանգեր»-Սարավան, Հ6 և Հ4 ավտոճանապարհների Աշտարակ-Եղվարդ հատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի, Արարատի, Վայոց ձորի, Տավուշի, Արմավիրի մարզերում, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Ճամբարակ, Սյունիքի մարզի Կապան, Քաջարան, Սիսիան քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:

Непогода парализовала движение транспорта не некоторых автомагистралях в Армении и НКР 02/01/2017   10:38  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям  в Армении по положению на 08:30 среды затруднено, ряд трасс закрыт, сообщает МЧС республики.
Закрыты участок Урасар-Катнахбюр и дороги, ведущие к селу Шенкани в Арагацотнской области.
Затруднено также движение транспорта на перевале Варденяц, на 22-38 км дороги Сотк-Карвачар, в городах Раздан и Чаренцаван Котайкской области.
На автотрассах в Тавушской, Армавирской, Гегаркуникской, Ширакской и Сюникской областях, на поворотах Тигранашена, отрезках автомагистралей Спитак-Гюмри, Спитак-Ереван, "Зангер"-Сараван и Аштарак-Егвард местами образовался гололед.
В Арагацотнской, Араратской, Вайоцдзорской, Тавушской и Армавирской областях, в городах Гавар и Чамбарак Гегаркуникской области, а также в Капане, Каджаране и Сисиане Сюникской области наблюдаются осадки в  виде снега.
На участке "Сараван-Зангер" - сильная метель.
По данным департамента по ЧС МВД Грузии, трасса “Степанцминда-Ларс” открыта для всех видов транспорта, использующих цепи противоскольжения, за исключением автомобилей с прицепом.
В НКР  проезд затруднен на трассе Карвачар-Сотк, в районе Шаумяна идет снег, ряд  местами наблюдается гололед.