Բռնաբարելու փորձի մեջ մեղադրվող բժիշկը հարբած է եղել 01/31/2017   16:37  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել «Կապանի ԲԿ» ՓԲ ընկերության բժշկին՝ երիտասարդ աղջկան բռնաբարելու փորձ կատարելու համար:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ 2017 թվականի հունվարի 18-ին Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքի 18-ամյա բնակչուհուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ 2017 թվականի հունվարի 18-ին՝ ժամը 03-ի սահմաններում, «Կապանի ԲԿ» ՓԲ ընկերության բժիշկը փորձել է սեռական ոտնձգություն կատարել իր նկատմամբ։
Դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ աղջիկը «Կապանի ԲԿ» ՓԲ ընկերության վերակենդանացման բաժանմունք է ընդունվել հունվարի 16-ին։ Վերջինս հունվարի 17-ին տեղափոխվել է «Բժիշկների սենյակ» գրառմամբ սենյակ, որտեղ հունվարի 17-ի լույս 18-ի գիշերը բժշկական կենտրոնի բժիշկներից մեկը, գտնվելով ոգելից խմիչք օգտագործած վիճակում, փորձել է  սեռական հարաբերություն ունենալ նրա հետ։ Աղջիկը դիմադրել է՝ հրել բժշկին, կծել ձեռքերը, բաժակով ջուր լցրել վրան։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ բժշկին  մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-138-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի հատկանիշներով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։

Врач медцентра Капана арестован по обвинению в попытке изнасилования молодой пациентки 01/31/2017   18:18  |  Криминальная хроника
Врачу медцентра Капана на юге Армении предъявлено обвинение в попытке изнасилования пациентки. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что 18-го января от 18-летней жительницы Капана поступило сообщение о том, что в районе 03.00 ночи врач ЗАО "Капанский медцентр" попытался совершить сексуальное посягательство в ее отношении.
В результате следственных действий, предпринятых в рамках возбужденного  по данному факту уголовного дела, выяснилось, что девушка поступила в реанимационное отделение медцентра Капана 16-го января. На следующий день, 17-го января, она была переведена в кабинет с табличкой “Комната врачей”, где в ночь на 18-е января один из врачей больницы, находясь в состоянии алкогольного опьянения, попытался вступить с ней в половой контакт. Девушка оказала сопротивление: толкнула его, искусала его руки и облила его водой.
На основе добытых доказательств врачу предъявлено обвинение по признакам пункта 8 части 2 статьи 34-138 (Попытка изнасилования) УК РА. Следователь подал в суд ходатайство об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.Предварительное следствие продолжается.