Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/30/2017   09:31  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 30-ի ժամը 09.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը, Արագածոտնի մարզի Թալինի միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Արագածի տարածաշրջանի Միջնատուն, Շենկանի, Միրաք, Ապարանի տարածաշրջանի Վարդենիս, Չքնաղ, Ձորագլուխ, Թթուջուր գյուղերի, Ամասիա-Ցողամարգ ավտոճանապարհները, Ամասիայի և Աշոցքի բոլոր միջհամայնքային ճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ, Մ-2 ավտոճանապարհի 170-250-րդ հատվածները, Սյունիքի մարզի միջհամայնքային, ինչպես նաև Լոռու մարզի բոլոր ավտոճանապարհները:
Մ-2 ավտոճանապարհի Տիգրանաշենի ոլորաններում, Մ-4 ավտոճանապարհի Դիլիջանի ոլորաններում և Իջևան-Բագրատաշեն հատվածում, Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի տարածաշրջանում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Տավուշի, Սյունիքի, Շիրակի մարզերի բոլոր ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Լոռու մարզի Ստեփանավան-Կաթնաղբյուր ավտոճանապարհին ձնաբուք է:
23:48 29/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼոռու մարզի Ստեփանավան-Կաթնաղբյուր ավտոճանապարհին ձնաբուք է
10:19 29/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱրագածոտնի և Շիրակի մարզերի գրեթե բոլոր գյուղական ավտոճանապարհները փակ են, միջպետական ճանապարհները` դժվարանցանելի
17:29 28/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵղանակային վատ պայմաններով պայմանավորված՝ կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
15:26 28/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՄի շարք ավտոճանապարհներին բուք և մերկասառույց է
11:28 28/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԿան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
15:13 27/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈրոշ ավտոճանապարհներ դժվարանցանելի են
12:50 27/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով փակվել է Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը

Проезд по некоторым автомагистралям в Армении закрыт или затруднен - МЧС 01/30/2017   09:50  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям в Армении по положению 09:00 понедельника закрыт или затруднен из-за последствий непогоды, сообщает МЧС республики.
Закрыт перевал Варденяц, межобщинные трассы в Талине, дорогие, ведущие в села Миджнатун, Шенкани, Мирак, Варденис, Чкнах, Дзораглух, Ттуджур, автотрассы Амасия-Цохамарг, все проселочные дороги в Амасии и Ашоцке.
Затруднен проезд по автомагистрали Сотк-Карвачар, 170-250-километровые отрезки, межобщинные трассы  в Сюнике, а также все дороги в Лорийской области.
На поворотах Тигранашена и Дилижана, на участке трассы Иджеван-Баграташен, на дорогах  в Баграмянском районе Армавирской области, а также на всех трассах в Арагацотнской, Котайкской, Тавушской, Сюникской, Ширакской областях местами образовался гололед.
МЧС также предупреждает о метели на трассе Степанаван-Катнахбюр в Лорийской области.
По данным департамента по ЧС МВД Грузии, трасса “Степанцминда-Ларс” открыта для всех  автомобилей, использующих цепи противоскольжения, за исключением автомобилей с прицепом.