Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/27/2017   12:16  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 27-ի ժամը 11.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Ցողամարգ-Բավրա, Շիրակի մարզի Սեպասար, Սարագյուղ, Սիզավետ, Զույգաղբյուր, Թավշուտ, Սառնաղբյուր, Կրասար, Արագածոտնի մարզի Ծաղկաշեն, Ջրամբար, Ավշեն, Շենկանի, Սիփան, Միջնատուն, Միրաք գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները փակ են ձնաբքի պատճառով:
Վարդենյաց լեռնանցքը (Վայոց ձորի հատված), Մ-16 ավտոճանապարհի Նոյեմբերյան-Ջուջևան հատվածը, Ոսկեպարի և Տիգրանաշենի ոլորանները, Ոսկեպար-Կիրանց, Սարավան-«Զանգեր», Հ-38 ավտոճանապարհի Բերդ-Ճամբարակ հատվածը, Շիրակի մարզի բոլոր ավտոճանապարհները, Արագածոտնի մարզի Երնջատափ, Շողակն, Եղիպատրուշ, Նիգավան, Մելիքգյուղ գյուղերի,  ճանապարհները, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են:
Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածի 30-36-րդ, Վարդենյաց լեռնանցքի 25-35-րդ կմ-երին և Երևան-Գեղարդ Հ-3 հատվածի ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ, Ապարան, Արագած, Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ, Արմավիրի մարզի Էջմիածին, Բաղրամյան, Արմավիր, Վայոց Ձորի մարզի Ջերմուկ, Եղեգնաձոր քաղաքներում, Կոտայքի, Արարատի, Լոռու, Շիրակի մարզերում, Կապան-Գորիս ավտոճանապարհին առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Փակ է Կոտայքի մարզի Ջրաբեր-Ֆանտան ավտոճանապարհը:
Շիրակի մարզում բուք է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար:
10:35 26/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲերդ-Ճամբարակ ճանապարհը դժվարանցանելի է
18:12 25/01/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՏիգրանաշենի ոլորանները դժվարանցանելի են, իակ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է

Непогода парализовала движение транспорта во многих областях Армении - МЧС 01/27/2017   12:39  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям в Армении по положению 11:00 пятницы перекрыт или затруднен из-за непогоды, сообщает МЧС республики.
Так, из-за метели закрыты участок Цохамарг-Бавра, дороги, ведущие к селам Сепасар, Сарагюх, Сизавет, Зуйгахбюр, Тавшут, Сарнахбюр, Красар Ширакской области, а также к общинам Цахкашен, Джрамбар, Авшен, Шенкани, Сипан, Миджнатун и Мирак Арагацотнской области.
Затруднено движение на перевале Варденяц (со стороны Вайоц Дзора), участке дороги Ноемберян-Джуджеван, поворотах Воскепара и Тигранашена, и отрезки Воскепар-Киранц, Сараван-"Зангер", автотрасса Берд-Чамбарак, а также дороги к селам Ернджатап, Шохакн, Ехипатруш, Нигаван и Меликгюх Арагацотнской области, трассы в Шаумянском районе Нагорно-Карабахской Республики.
На 30-36 км дороги Сотк-Карвачар, 25-35 км  перевала Варденяц гололед и участке дороги Ереван-Егвард образовался гололед.
В некоторых городах Арагацотнской, Гегаркуникской, Армавирской  Вайоцдзорксой областей, а также в Котайкской, Араратской, Лорийской и Ширакской областях о на трассе Капан-Горис наблюдаются осадки в виде снега.
Закрыта автотрасса Джрабер-Фантан в Котайкской области. В Ширакской области - метель.
По данным департамента по ЧС МВД Грузии, трасса “Степанцминда-Ларс”открыта только для пассажирских автомобилей.