Վարչապետը Սուրեն Կարայանին հանձնարարեց ռուսական կողմի հետ ակտիվ աշխատել ներդրումային հիմնադրամի և Մեղրիի ԱՏԳ-ի ուղղությամբ 01/26/2017   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության նիստին տվեց հանձնարարականներ, որոնք առնչվում են Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած պաշտոնական այցի հետ:
Վարչապետը Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանին հանձնարարեց ՌԴ համապատասխան գերատեսչությունների հետ ակտիվ աշխատանքներ իրականացնել հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի մեկնարկն ապահովելու ուղղությամբ, կատարված աշխատանքների վերաբերյալ ներկայացնել ամենամսյա հաշվետվություններ:
«Մեղրիի տարածաշրջանում ստեղծվելիք ազատ տնտեսական գոտում ռուսական կապիտալի ներգրավվածությունն ապահովելու նպատակով ՌԴ համապատասխան գերատեսչությունների հետ անհրաժեշտ է շարունակել ապահովել անհրաժեշտ աշխատանքներ և ընթացքի վերաբերյալ ապահովել աﬔնամսյա հաշվետվություն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Այնուհետև վարչապետը Կարայանից հետաքրքրվեց, թե ազատ տնտեսական գոտու մեկնարկի հետ կապված ինչ աշխատանքներ են կատարվել:
«Անցած շաբաթ մեկնարկը հայտարարել ենք և սպասում ենք հայտերի ներկայացմանը»,- ասաց նախարարը:
Կարեն Կարապետյանի պաշտոնական այցը ՌԴ և հանդիպումները մեկնարկել են հունվարի 24-ին: ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ հանդիպման արդյունքներով ստորագրվել է համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված չորս փաստաթուղթ:

Премьер-министр Армении поручил обеспечить участие российского капитала в свободной экономической зоне в Мегри 01/26/2017   12:43  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на заседании правительства в четверг дал ряд поручений в связи с его официальным визитом в Российскую Федерацию.
В частности, глава правительства поручил министру экономического развития и инвестиций Армении Сурену Караяну провести с компетентными ведомствами РФ  активную работу по обеспечению старта создания совместного армяно-российского инвестиционного фонда  и ежемесячно представлять отчеты о проделанной работе.
“Необходимо продолжить работу с профильными российскими ведомствами и заинтересованными компаниями для обеспечения участия  российского капитала в свободной экономической зоне, создаваемой в Мегринском районе”, - цитирует Карапетяна “Арменпресс”.
18:21 24/01/2017  |  Лента новостейАрмения и РФ планируют создать фонд для инвестсотрудничества
17:41 24/01/2017  |  Лента новостейГраждане России смогут въезжать в Армению по внутреннему паспорту – Медведев
16:06 24/01/2017  |  Лента новостейВ Армении приветствуют привлечение российского капитала в экономику страны - Карапетян
14:18 24/01/2017  |  Лента новостейАрмения и “Росатом” проведут переговоры по ядерной безопасности
10:53 24/01/2017  |  Актуальная темаКарен Карапетян и Дмитрий Медведев обсудят российско-армянское сотрудничество
16:13 19/01/2017  |  Лента новостейГраждане России смогут посещать Армению по внутренним паспортам
10:24 28/10/2016  |  Лента новостейПремьер-министры Армении и России заявили о важности углубления торгово-экономических связей
09:18 28/10/2016  |  Лента новостейКарапетян встретился с Медведевым "на полях" заседания Евразийского межправительственного совета в Минске