Պատշգամբում հայտնաբերվել է բնակչի դին` բազմաթիվ բեկորային մարմնական վնասվածքներով 01/25/2017 19:33 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Ռազմիկ Ֆառաշյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017 թվականի հունվարի 25-ին Դավթաշեն 2-րդ թաղամասի 39-րդ շենքի բնակչից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ հարևան բնակարանի ապակիները կոտրված են, իսկ հարևանն ընկած է գետնին:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբ՝ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետի գլխավորությամբ։ Բնակարանի փակ տնտեսական պատշգամբում հայտնաբերվել է նույն տան բնակիչ Ռազմիկ Ռուբենի Ֆառաշյանի դին` բազմաթիվ բեկորային մարմնական վնասվածքներով:
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

На теле погибшего в одной из квартир в Ереване мужчины обнаружены осколочные ранения – СК Армении 01/26/2017 09:20 | Чрезвычайное просшествие
В следственном отделe по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту гибели Размика Фарашьяна.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 25-го января от жителя одного из домов в Давташене поступил сигнал о том, что в одной из соседских квартир разбиты окна, а сосед лежит внутри, на полу.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником отдела по административным районам Ачапняк и Давташен, которая обнаружила в указанной квартире тело жильца дома Размика Фарашьяна с множественными осколочными ранениями.
Возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 235 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) и части 1 статьи 110 (Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств происшедшего.