Սպանություն՝ ծանոթի տանը հյուրընկալվելիս՝ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ 01/24/2017 09:46 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են Երևանի բնակիչ, 1960 թ. ծնված Արմեն Սուրմենելյանի սպանության դեպքի հանգամանքները:
ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, տղամարդու դին հայտնաբերվել է 2017թ. հունվարի 20-ին, Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցի բնակարաններից մեկում` կրծքավանդակի ձախ կեսի շրջանում ծակած-կտրած վնասվածքներով:
56-ամյա տղամարդու սպանության դեպքով կասկածյալը ձերբակալվել է
Նախնական քննության տվյալներով` Ա.Սուրմենելյանը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել է իր ծանոթի տանը հյուրընկալվելիս: Վերջինս կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ դանակի գործադրմամբ երկու հարված է հասցրել Ա.Սուրմենելյանի կրծքավանդակի առաջային մակերեսի ձախ կեսին, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից նա մահացել է:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա` տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան` մեղադրյալի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:

СК Армении установил обстоятельства убийства мужчины, найденного мертвым в одной из квартир в центре Еревана 01/24/2017   10:30  |  Криминальная хроника
В результате следственных действий, предпринятых в рамках расследуемого следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван уголовного дела,  установлены обстоятельства убийства жителя Еревана Армена Сурменеляна, 1960 года рождения. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Тело мужчины с колото-резаными ранениями в области левой половины грудной клетки было обнаружено 20-го января 2017 года в одной из квартир на улице Туманяна в Ереване.
По данным предварительного следствия,  А. Сурменелян получил не совместимые с жизнью ранения дома у своего знакомого, где гостил. Последний во время вспыхнувшей на бытовой почве ссоры нанес А. Сурменеляну ножом два удара в левую половину грудной клетки. От полученных ранений Сурменелян скончался.
"На основе добытых доказательств мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. Следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении обвиняемого  меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.Предварительное следствие продолжает", - отмечается в сообщении.