Մինչև հունվարի 25-ը կպահպանվի առանց տեղումների եղանակը 01/23/2017 11:38 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Առաջիկա օրերին սպասվող եղանակային պայմանների վերաբերյալ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել:
Ըստ մասնագետի հունվարի 23-24-ին, 25-ի գիշերը հանրապետության տարածքում անտիցիկլոնի ազդեցությունը կպահպանվի, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, Արարատյան դաշտում և Երևանի ցածրադիր գոտում առավոտյան սպասվում է նաև մառախուղ:
Հունվարի 25-ի երեկոյան ժամերից մինչև հունվարի 28-ը ներառյալ Հայաստանը գտնվելու է Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում: Հունվարի 25-ի երեկոյան ժամերից, հունվարի 26-28-ին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն, լեռնային մարզերում և լեռնանցքներում նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը մինչև հունվարի 25-ը էապես չի փոխվի, իսկ հունվարի 26-ի գիշերը բոլոր մարզերում եղանակը կտաքանա 8-10 աստիճանով, այնուհետև մինչև հունվարի 28-ը կմնա անփոփոխ:
Երևանում հունվարի 24-25-ին օդի ջերմաստիճանը գիշերը կանխատեսվում է -14...-16, ցերեկը -5...-7, հունվարի 26-28-ին գիշերը -5...-7, ցերեկը -1....-3 աստիճան ցուրտ:

Гагик Суренян рассказал о погоде в Армении на ближайшие несколько дней 01/23/2017   11:59  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается 23-24 января и в ночь на 25-е января на территории Армении, сообщил в понедельник начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян на своей странице в соцсети Facebook. В Араратской области и низменных зонах Еревана будет наблюдаться туман.
По словам синоптика, уже с вечера 25-го января по 26-28 января прогнозируется снег. В горных районах и на перевалах ожидается также метель и низкая горизонтальная видимость.
Как отметил специалист, снегопады обусловлены тем, что в указанный период Армения окажется под воздействием циклона со Средиземного моря.
Он также сообщил, что со 25-го января температура воздуха не претерпит существенных изменений.
“Ночью 26-го января во всех областях Армении потеплеет на 8-10 градусов, Температура воздуха до 28-го января останется неизменной. В Ереване же 24-25 января ночью ожидается до 14 градусов мороза. Днем в столице будет  до 5-7 градусов ниже нуля, а 26-28 января ночью столбик термометра повысится до 5-7 градусов мороза, в дневные часы - до 1-3 градусов ниже нуля”, - проинформировал Суренян.
13:11 18/01/2017  |  Информационная платформаСлабый снег ожидается в большинстве областей Армении
11:44 18/01/2017  |  Информационная платформаПрописавшиеся в Ереване морозы скоро начнут отступать - синоптик