Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված միջոցառմանը 01/20/2017   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ դատական համակարգը իշխանության այն կարեւոր օղակներից է, որի գործունեությունից է նաեւ կախված ժողովրդավարության ուղին բռնած մեր հանրապետության հեղինակությունը, նրա նորմալ կենսագործունեությունն ու քաղաքացիների բարեկեցությունը:
«Այդ իսկ պատճառով մեր երկրում հատուկ տեղ է հատկացվում դատական համակարգի շարունակական զարգացմանն ու կատարելագործմանը, դատարանների աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը եւ այդ աշխատանքի հանդեպ հասարակական վստահության ամրապնդմանը, դատավորների մասնագիտական պատրաստվածությանն ու արհեստավարժությանը»,-նշել է երկրի ղեկավարը:
Մասնագիտական տոնի կապակցությամբ եւ աշխատանքում ցուցաբերած արդյունքների համար համակարգի մի խումբ աշխատակիցներ Նախագահի կողմից պարգեւատրվել են պետական պարգեւներով ու արժեքավոր նվերներով:
18:36 29/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍժենգյալով հացի փառատոն Ծաղկաշատ գյուղում
17:12 20/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ԱՄՆ նախկին նախագահ Վուդրո Վիլսոնի ծոռնորդու` Դոնալդ Վիլսոն Բուշի հետ
18:02 17/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է ՊԲ զորամասերի հրամանատարների եւ նրանց տեղակալների հավաքին

Бако Саакян: в НКР особое место уделяется последовательному развитию и усовершенствованию судебной системы 01/20/2017   13:43  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 20-го января принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника судебной системы. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем выступлении президент Саакян подчеркнул, что судебная система является одним из тех важных звеньев власти, от деятельности которого также зависит авторитет нашей республики, избравшей путь демократии, ее нормальная жизнедеятельность и благополучие граждан.
"Именно по этой причине в нашей стране особое место уделяется последовательному развитию и усовершенствованию судебной системы, повышению эффективности работы судов и укреплению общественного доверия к этой работе, профессиональной подготовке и квалификации судей", - отметил глава государства.
По случаю профессионального праздника и за результаты в работе президент НКР наградил группу работников системы государственными наградами и ценными подарками.