Գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում 01/20/2017   09:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1050 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում (ավելի քան 300 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:
10:09 19/01/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
09:44 18/01/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ենթափողային նռնականետ

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из крупнокалиберных пулеметов – Минобороны НКР 01/20/2017 09:50 | Карабахский конфликт
В ночь на 20-е января на всех участках линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 70 раз, ведя обстрел из стрелкового оружия, в том числе крупнокалиберных пулеметов, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1050 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения с применением пулеметов были зафиксированы в юго-восточном и восточном направлениях(более 300 выстрелов).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР удерживают полный контроль над ситуацией на передовой, продолжая уверенно осуществлять оборону боевых позиций”, - отмечается в сообщении.