Համանախագահների անհասցե հայտարարությունները հնարավորություն են տալիս Ադրբեջանին գործել ավելի սանձարձակ. Շավարշ Քոչարյան 01/19/2017 14:48 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների անհասցե հայտարարությունները հնարավորություն են տալիս Ադրբեջանին գործել ավելի սանձարձակ: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանին ադրբեջանական դիվերսիայից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարությանն ու դրանում հերթական անգամ կողմերի միջև հավասարության նշանի մասին հարցին:
«Մինսկի խմբի հայտարարությունները միշտ էլ այդպիսին են եղել: Այդ հայտարարությունը թերի է նրանով, որ երբ չկա հասցեագրում, հնարավորություն է տալիս Բաքվին գործել ավելի սանձարձակ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նշեց Շավարշ Քոչարյանը:

Замглавы МИД Армении прокомментировал заявление сопредседателей МГ ОБСЕ после декабрьской попытки диверсии со стороны Азербайджана 01/19/2017 15:26 | Карабахский конфликт
Безадресные заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ дают Азербайджану возможность действовать более разнузданно. Об этом, как передает «Арменпресс», в беседе с журналистами заявил заместитель министра иностранных дел РА Шаварш Кочарян, комментируя заявление сопредседателей МГ ОБСЕ после предпринятой ВС Азербайджана в декабре попытки диверсии на границе с Арменией, в котором в очередной раз между сторонами был поставлен знак равенства.
«Заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ всегда были таковыми, они неполноценны именно тем, что являются безадресными, что дает Азербайджану возможность действовать более разнузданно»,- сказал замглавы МИД Армении.