Խուլիգանության հատկանիշներով քրեական գործ է հարուցվել ուղևորի դեմ 01/18/2017 15:42 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու հունվարի 16-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի հանգամանքները:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ 2017թ. հունվարի 16-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամանակ ուղևորը, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, մոտ 35 րոպե ծեծի ենթարկելու սպառնալիքով հայհոյանքներ է հնչեցրել բորտուղեկցորդների հասցեին, չի ենթարկվել վերջիններիս օրինական պահանջներին՝ խախտելով հասարակական կարգը:
Դեպքի առթիվ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, որն ստացվել է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում: Պարզվել է, որ ուղևորը ՌԴ քաղաքացի է, ազգությամբ հայ, իսկ դեպքը տեղի է ունեցել ռուսական ավիաընկերության կողմից իրականացված չվերթի ժամանակ։

Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с участием пьяного пассажира на борту самолета “Москва-Ереван” 01/18/2017   16:45  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по городу Ереван предпринимаются меры для установления обстоятельств  инцидента, имевшего место 16-го января на борту самолета, следовавшего рейсом “Москва-Ереван”.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по данным предварительного следствия, 16-го января 2017 года в ходе полета пассажир самолета рейса “Москва-Ереван”, находясь под воздействием алкоголя, около 35 минут озвучивал угрозы с нецензурной бранью в адрес бортпроводников, не подчинялся законным требованиям последних, нарушив общественный порядок.
По данному факту в Полиции было возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 258(Хулиганство, совершенное с исключительным цинизмом) Уголовного кодекса РА, которое передано следственному управлению СК  РА по городу Ереван.
Установлено, что пассажир является гражданином РФ, армянином по национальности. Инцидент произошел во время полета, выполняемого российской авиакомпанией.