Երեք երիտասարդների մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել 01/16/2017 13:40 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել՝ նախօրեին Երեւանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի առթիվ, որի զոհ են դարձել 3 երիտասարդ։
Հունվարի 15-ի առավոտյան՝ ժամը 09.25-ին, շտապ օգնության 2-րդ ենթակայանից հաղորդում է ստացվել, որ թիվ 23 խումբը կանչով մեկնել է Նազարբեկյան թաղամասի թիվ 18 շենքի մոտ, որտեղ ավտոտնակում հայտնաբերվել է 22 տարեկան տղայի դիակ: 1994 թվականի ծնված Գարիկ Կարենի Ստեփանյանը բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մահացած:
Նշված հասցե մեկնած քննչական-օպերատիվ խումբը ավտոտնակում հայտնաբերել է Սարկիսով եղբայրների՝ 22 եւ 24 տարեկան, դիակները։ Նախնական վարկածով՝ մահվան պատճառ է դարձել շմոլ գազից թունավորվելը։
Աջափնյակ եւ Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։

Уголовное дело заведено по факту смерти троих молодых парней в Ереване 01/16/2017   14:06  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту произошедшего накануне в Ереване трагического инцидента, в результате которого погибли трое молодых парней.
15-го января утром, в 09:25 из 2-й подстанции “Скорой помощи” поступило сообщение о том, что группа №23 выехала по вызову к 18-му зданию, расположенному в квартале Назарбекян, где в гараже обнаружила тело 22-летнего парня.
Гарик Каренович Степанян(1994 года рождения) был доставлен в медцентр уже мертвым.
Выехавшая по указанному адресу оперативно-следственная группа обнаружила в гараже тела братьев Саркисовых, 22 и 24 лет. По предварительной версии, причиной смерти молодых парней стала отравление угарным газом.
Следственным отделом по ереванским административным районам Ачапняк и Давташен возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 109(Причинение смерти по неосторожности двум или более лицам) Уголовного кодекса РА.