Նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյան մտադիր է Արտակարգ իրավիճակների նախարար դառնալ. «Հայկական Ժամանակ» 01/13/2017   09:10  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, որը պաշտոնանկությունից հետո նշանակվեց Սերժ Սարգսյանի խորհրդական, ցանկանում Է դառնալ Արտակարգ իրավիճակների նախարար։
Այդ պաշտոնը թափուր մնաց անցած տարեվերջին Արմեն Երիցյանի մահից հետո, և այժմ ժամանակավոր պաշտոնակատար Է փոխնախարար Հայկարամ Մխիթարյանը։
«Ալիկ Սարգսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ իրեն այդ պաշտոնին նշանակելու վերաբերյալ առաջարկություն չի արվել, ինքը նման քննարկման մասին տեղյակ չէ։
Սարզսյանը, սակայն, չհերքեց, որ եթե ԱԻ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնելու վերաբերյալ առաջարկություն լինի, ինքն այն կընդունի։ «Ես զինվորական մարդ եմ, ինձ ուր ուղարկեն, կաշխատեմ։ Եթե ասեմ ցանկության չունեմ, դա ձևականություն կլինի, բայց ինձ նման առաջարկ չի եղել։ Իսկ թե այդ խոսակցությունները որտեղից են գալիս, չեմ կարող ասել»,– հավելեց նա»,–գրում է թերթը։

Бывший начальник Полиции Армении хочет занять кресло главы МЧС – газета “Айкакан жаманак” 01/13/2017   10:29  |  Пресса
Бывший начальник Полиции Армении Алик Саркисян, который после отставки занимал пост советника президента, хочет возглавить Министерство по чрезвычайным ситуациям РА, пишет газета “Айкакан Жаманак” со ссылкой на имеющиеся сведения.
Должность главы МЧС Армении стала вакантной после кончины Армена Ерицяна в конце прошлого года. В настоящее время обязанности главы МЧС исполняет замминистра Айкарам Мхитарян.
Алик Саркисян в беседе с корреспондентом издания заявил, что он не получал предложения занять этот пост и что ему ничего не известно об обсуждениях на эту тему.
При этом Саркисян не опроверг вероятность принятия подобного предложения в случае поступления такового.
"Я - военный человек, куда меня направят, там и буду работать. Если скажу, что у меня нет желания - это будет фикцией, однако мне такого предложения не делали. А откуда идут эти разговоры, сказать не могу", - заявил Алик Саркисян.