Քննարկվել են Հայաստանում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընկերության գործունեության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր 01/12/2017   15:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընկերության տարածաշրջանային տնօրեն Քիթ Սանդերսի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը կարևորել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի գործունեությունը մեր երկրում և պատրաստակամություն հայտնել քննարկել ընկերության առաջիկա ծրագրերը, հուզող հարցերն ու խնդիրները:
Քիթ Սանդերսն ընդգծել է, որ գիտեն բիզնես համայնքի նկատմամբ կառավարության առանձնահատուկ վերաբերմունքի մասին և ավելացրել, որ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ը մեծ նշանակություն է տալիս Հայաստանում ծավալող  գործունեությանը: Պարոն Սանդերսը տեղեկացրել է, որ պատրաստվում են մեր երկրում իրականացնել նոր ներդրումային ծրագրեր, քանի որ դրա համար կան նշանակալի հնարավորություններ, հատկապես այն պարագայում, որ ի դեմս կառավարության՝ ունեն բիզնեսին աջակցող գործընկեր: «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի տարածաշրջանային տնօրենի խոսքով՝ իրենց ընկերությունը պատրաստ է նաև իր գործունեությամբ արտաքին ներդրողներին Հայաստանը ներկայացնել որպես բիզնեսի համար ցանկալի հանգրվան և հավելել, որ ընկերության սոցիալական և ուսումնական բնույթի ծրագրերը ևս կրելու են շարունակական բնույթ:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի՝ ՀՀ-ում գործունեությունն ընդլայնելու նախաձեռնությունը և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է օժանդակություն ցուցաբերել դրանց իրականացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև բիզնես դաշտի բարելավմանն առնչվող օրենսդրական նախաձեռնություններին և հակամենաշնորհային քաղաքականության հետ կապված հարցերի:

В правительстве Армении обсудили вопросы расширения деятельности компании Coca-Cola Hellenic 01/12/2017   17:59  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял делегацию во главе с региональным директором компании Coca-Cola Hellenic Китом Сандерсом, сообщает  пресс-служба армянского правительства.
Премьер-министр Армении указал на важность деятельности компании Coca-Cola Hellenic в республике,  выразив готовность к обсуждению предстоящих программ компании, интересующих вопросов и существующих проблем.
В свою очередь, Кит Сандерс подчеркнул, что компании известно об особом отношении правительства Армении к бизнес-сообществу, и добавил, что Coca-Cola Hellenic придает большое значение развернутой в республике деятельности. Сандерс сообщил, что компания готовится к реализации в Армении новых инвестиционных программ ввиду наличия существенного потенциала, особенно, с учетом того, что в лице правительства у нее есть партнер, оказывающий содействие бизнесу.
По словам регионального директора Coca-Cola Hellenic, их компания готова также своей деятельностью представлять Армению внешним инвесторам в качестве благоприятной для ведения бизнеса страны. Он добавил, что реализуемые компанией программы социального и учебного характера также будут осуществляться на постоянной основе.
Карен Карапетян приветствовал инициативы компании Coca-Cola Hellenic по расширению деятельности в Армении, заявив о готовности правительства Армении оказать поддержку в их реализации.
Собеседники коснулись также законодательных инициатив по улучшению деловой среды и вопросов, связанных с антимонопольной политикой.