Մանկահասակ երեխայի և նրա ծնողների մահվան դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 01/09/2017   13:55  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ երեք անձի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ողբերգական դեպքեր հարեւանությամբ ապրող բնակարաններում. մահացել է երիտասարդ ընտանիք և 46-ամյա տղամարդ
2017թ-ի հունվարի 8-ին «Վաղարշապատ» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել16.08.2016թ. ծնված աղջիկ երեխա։ Անմիջապես քննչական-օպերատիվ խումբ է մեկնել երեխայի բնակության վայր՝ Արմավիրի մարզի Մուսալեռ գյուղի Անի թաղամասի թիվ 1-ին շենքի 10-րդ բնակարան, որտեղ հայտնաբերվել են ծնողների` Հրաչ Բաղդասարյանի և Աննա Միսակյանի դիակները։ Երիտասարդ ընտանիքը նշված հասցեում բնակվել է ժամանակավորապես։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որին մասնակցել է նաև բնակարանի սեփականատերը։
Արտաքին զննությամբ դիակների վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նախնական տվյալներով՝ ամուսինները և նրանց մանկահասկ աղջիկը մահացել են շմոլ գազից թունավորվելու պատճառով:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ երեք անձի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ, բազմակողմանի և լրիվ հետատոզումն ապահովելու ուղղությամբ։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ հունվարի 8-ին ողբերգական երկու դեպք է գրանցվել Վաղարշապատում. մահացել են նույն շենքի երկու տարբեր բնակարաններում բնակվող երիտասարդ ընտանիքը եւ 46-ամյա տղամարդը։

СК Армении завел уголовное дело по факту смерти супружеской пары и их малолетней дочери 01/09/2017 14:21 | Криминальная хроника
Вагаршапатским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по факту смерти троих человек.
8 января 2017 года из медцентра “Вагаршапат” поступил сигнал о том, что к ним уже мертвой доставлена девочка, родившаяся 16.08.2016 года. Оперативно-следственная группа немедленно выехала на место жительства ребенка, на квартиру №10, располжоенную в первом здании в квартале Ани в селе Мусалер, где обнаружила тела молодых родителей младенца – Грача Багдасаряна и Анны Мисакян. Молодая семья проживала по указанному адресу временно. Произведен осмотр места происшествия, в котором участвовал и владелец квартиры.
При внешнем осмотре тел скончавшихся следов насилия не обнаружено. По предварительным данным, супруги и их малолетняя дочь скончались от отравления угарным газом.
С учетом того, что в материалах содержатся данные, указывающие на признаки преступления, предусмотренного частью 3 статьи 279(Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, повлекшие по неосторожности смерть двух или более лиц) Уголовного кодекса РА, Вагаршапатским следственным отделом возбуждено уголовное дело.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего, обеспечение их объективного, всестороннего и полного исследования.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что 8 января произошли два трагических инцидента. В двух разных квартирах одного и того же жилого дома скончались молодая семья и 46-летний мужчина.