Արմեն Տեր-Սահակյանը ներում է խնդրում ՀՀ նախագահից 01/09/2017   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Ցմահ դատապարտյալ Արմեն Տեր-Սահակյանը մինչև ամանորյա տոները ներում է խնդրել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանից: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի լրագրողը տեղեկացավ ցմահ դատապարտյալի հարազատներից:
Շուրջ մեկ ամիս տևած հացադուլի հետևանքով Ա.Տեր-Սահակյանը ստամոքսի ու գլխացավեր ունի, գանգատվում է ատամներից, պատրաստվում է դիմել ատամնաբույժի: Առողջական խնդիրները հոգալուց հետո Ա.Տեր-Սահակյանը մտադիր է շարունակել հացադուլը, սակայն ցմահ դատապարտյալն ու իր հարազատները հույս ու ակնկալիք ունեն, որ ներման դիմումը կբավարարվի:
ՀՀ արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց, որ Արմեն Տեր-Սահակյանը հացադուլը դադարեցրել է անցած տարվա դեկտեմբերի 31-ին, նրա առողջական վիճակը բավարար է:
15:14 24/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀացադուլի մեջ գտնվող Արմեն Տեր-Սահակյանն իրեն թույլ է զգում
16:03 21/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Տեր-Սահակյանը շարունակում է հացադուլը, պատրաստվում է դիմել նաև ջրադուլի
13:19 17/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՑմահ դատապարտյալ Արմեն Տեր-Սահակյանը նորից հացադուլի մեջ է
17:38 24/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկինում զսպվածություն կար, հիմա «բեսպրեդել է». Արմեն Տեր-Սահակյան
15:47 17/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմեն Տեր-Սահակյանի բողոքի գործով դատախազը միացավ ՔԿՀ ներկայացուցչին
16:35 22/09/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Պե՞տք է վաղաժամկետը կիրառվի». Արմեն Տեր-Սահակյան
19:48 16/09/2016  |  Դատական ռեպորտաժներՉեք իմանում, թե մեր խցում ի՛նչ է կատարվում՝ Արմեն Տեր-Սահակյանը 15 օր հացադուլի մեջ է. ցմահ դատապարտյալ
10:15 05/06/2014  |  ՄամուլԱրմեն Տեր-Սահակյանը շարունակում է հացադուլը. նա պատրաստվում է նաև ջրադուլ անել և կարել բերանը

Пожизненно осужденный Армен Тер-Саакян направил президенту Армении прошение о помиловании 01/09/2017   15:01  |  Криминальная хроника
Пожизненно осужденный Армен Тер-Саакян в  новогодние праздники направил президенту Армении Сержу Саргсяну прошение о помиловании. Об этом корреспонденту  “ФактИнфо” сообщили родственники заключенного.
У А. Тер-Саакяна после продлившейся месяц голодовки возникли проблемы с желудком и появились головные боли. Он также собирается обратиться к стоматологу. После выздоровления, Тер-Саакян планирует вновь возобновить голодовку, однако сам пожизненно осужденный и его родственники надеются на удовлетворение прошения о помиловании.
Начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции Армении в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сообщил, что Армен Тер-Саакян прекратил голодовку 31-го декабря 2016 года. Его состояние оценивается как удовлетворительное.