Հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է ավելի քան 700 կրակոց 01/04/2017 09:39 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը:

Минобороны НКР сообщило о новых обстрелах со стороны Азербайджана 01/04/2017 10:01 | Карабахский конфликт
В ночь на 4-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 700 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, в том числе снайперских винтовок.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР не прибегли к ответным действиям. Армянские постовые продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, обеспечивая оборону передовой линии”, - отмечается в сообщении.