Տարբեր հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց 12/30/2016 10:06 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 29-ի և լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Անհրաժեշտ դեպքերում դիմելով նաև պատասխան քայլերի, ՊԲ-ի դիրքապահ ուժերը շարունակում են վերահսկել իրավիճակը և հստակորեն կրում մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщает о новых обстрелах со стороны Азербайджана в ночь на 30-е декабря 12/30/2016   10:10  |  Карабахский конфликт
В ночь на 30-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров и снайперских винтовок произвел по армянским позициям более 1300 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР, прибегая при необходимости и к ответным шагам, продолжают контролировать ситуацию и уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.
17:54 29/12/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР назвало примитивным пропагандистским трюком очередную дезу Азербайджана
09:57 29/12/2016  |  Карабахский конфликтАзербайджан нарушил режим перемирия около 40 раз – Минобороны НКР