Մենք շահագրգռված ենք, որ դուք ձեր ծառայությունը, ձեր պարտքը կատարելուց հպարտ լինեք. վարչապետն այցելել է մարտական հենակետ 12/30/2016   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի մարտական հենակետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը ծանոթացել է զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, զրուցել նրանց հետաքրքրող հարցերի մասին՝ թեյի սեղանի շուրջ: Կարեն Կարապետյանը շնորհավորել է Հայոց բանակի զինծառայողներին գալիք տոների կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար: Վարչապետը նշել է, որ ժողովուրդը հպարտանում է մեր զինվորներով, ովքեր պատվով և պատասխանատվությամբ են պաշտպանում մեր պետական սահմանները: Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ զինվորները միշտ գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում:
«Մենք շատ լավ երկիր ենք ունենալու, որևէ կասկած երբևէ չունենաք, անկախ նրանից, թե ինչ դժվարություն ունենք, ինչ խնդիր ունենք: Մենք չափազանց շահագրգռված ենք, որ դուք ձեր ծառայությունը, ձեր պարտքը կատարելուց լինեք  հպարտ, որովհետև ավելի մեծ բավարարվածություն իր երկիրը սիրող մարդու մոտ չի կարող լինել, եթե ինքն իր երկրի ծառան է: Ես աշխատանքային փորձիս ընթացքում ղեկավարել եմ մեծ ու փոքր ընկերություններ, կյանքն ավելի թեթև է եղել, բայց եթե այս տեղում ես կարողանամ բավարարված զգալ, որ իմ ծառայությունը ճիշտ եմ մատուցում, դրանից մեծ գնահատական, հաճույք չկա, անկախ նրանից՝ անքուն գիշերներ են, ծանր պայմաններ, ընտանիքին տեսնել-չտեսնել»:
Զինծառայողների հետ զրույցում, անդրադառնալով նախօրեին, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին դիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձին, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ դիրքի անձնակազմը սխրանքի ու անձնազոհության գնով է լուծել իր առջև դրված խնդիրը՝ պաշտպանելով երկրի սահմանները: Վարչապետի խոսքով, սահմանին կանգնած զինծառայողների վստահությունն ու վճռականությունն անընդհատ դրական ազդակներ է փոխանցում նաև հանրությանը:
Մարտական հենակետ այցի ավարտին Կարեն Կարապետյանը բոլոր զինվորներին մաղթել է առողջություն և խաղաղ ծառայություն:
17:59 09/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊետությունն աջակցելու է արդյունք ապահովող գիտական ինստիտուտներին. Կարեն Կարապետյան
17:13 09/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«ԱԳՆ-ի հետ շատ մեծ աշխատանք կա անելու». Կարեն Կարապետյան. 168.am
09:16 06/12/2016  |  ՄամուլՎարչապետ Կարեն Կարապետյանը կասկածում է ԱՎԾ-ի տվյալների ճշգրտության վրա. «Հայկական Ժամանակ»
12:02 03/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կարեն Կարապետյանի գործունեությունը ցույց տվեց, որ նա գործի մարդ է». Սերժ Սարգսյան
09:00 03/12/2016  |  ՄամուլԱյսօր Կարեն Կարապետյանը սոցցանցերում հեշթեգով կպատասխանի հրապարակված հարցերին. «Ժողովուրդ»
20:12 22/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունն ստանձնել է բարեփոխումների իրականացման պատասխանատվություն
20:18 21/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյան. Գործարարների համար խոչընդոտներ չպետք է լինեն
16:23 17/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ամերիկանո» սուրճը «ռուսիանո» վերանվանելու մտահղացումը Մեդվեդեւին հուշել էր ՀՀ վարչապետը

Премьер Армении: народ гордится солдатами, с честью и ответственностью защищающими наши границы 12/30/2016   19:28  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян по случаю праздников Нового года и Святого Рождества посетил один из опорных пунктов N-ской воинской части министерства обороны РА.
Как  сообщает пресс-служба армянского правительства, премьер-министр ознакомился с социально-бытовыми условиями военнослужащих, а также побеседовал с ними на интересующие их темы.
Карен Карапетян поздравил солдат с наступающими праздниками и поблагодарил за самоотверженную службу. Премьер отметил, что народ гордится военнослужащими, которые с честью и ответственностью защищают государственные границы. Карен Карапетян также подчеркнул, что военнослужащие всегда находятся в центре внимания государства.
“У нас будет очень хорошая страна, никогда не сомневайтесь в этом, вне зависимости от того, какие у нас возникают трудности и проблемы. Мы чрезвычайно заинтересованы в том, чтобы вы при исполнении своего долга, при несении своей службы испытывали гордость,  потому что для человека, любящего свою страну, нет большего удовлетворения, чем служение своей Родине”, - сказал глава правительства.
"За свою трудовую деятельность я руководил большими и малыми компаниями, жить было тогда легче,  однако,  если на этой позиции я смогу почувствовать удовлетворение от того, что я грамотно выполняю свою работу - большей оценки и удовольствия быть не может, и это вне зависимости от бессонных ночей, тяжелых условий и от того, вижусь ли я или нет с семьей”, - сказал Карен Карапетян.
Коснувшись в беседе с военнослужащими предпринятой накануне азербайджанскими ВС попытки диверсионной вылазки на участке армяно-азербайджанской государственной границы, глава правительства отметил, что личный состав боевого поста решил поставленную перед ним задачу ценой подвига и самопожертвования, защитив границы государства.
По словам премьер-министра Армении, уверенность и решимость стоящих на границе солдат несут в себе позитивные импульсы для общественности.
Карен Карапетян пожелал всем военнослужащим здоровья и мирной службы.
12:36 28/12/2016  |  Из жизниНейрофизик рассказала, как Новый год влияет на человека
16:03 27/12/2016  |  Лента новостейСпикер парламента Армении пригласил представителей СМИ на новогодний прием
18:24 23/12/2016  |  Лента новостейПрезидент Армении пригласил представителей СМИ на прием по случаю наступающих праздников
00:12 23/12/2016  |  Лента новостейСерж Саргсян – бизнесменам: Армении необходим ускоренный рост и новые акценты экономического развития
16:17 19/12/2016  |  Лента новостейРегулятор усиливает контроль на продовольственном рынке в праздничные дни
15:38 19/12/2016  |  Лента новостейЕреван сегодня вечером засверкает новогодними огнями
12:17 08/12/2016  |  Лента новостейПремьер-министр Армении призвал не допустить искусственного повышения цен под Новый год
13:44 21/11/2016  |  Лента новостейМэр Еревана распорядился провести новогодние мероприятия в скромном формате