Ադրբեջանը Տավուշի մարզի պետական սահմանի հատվածում ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ. ՀՀ զինված ուժերը մարտի են բռնվել 12/29/2016   10:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից դեպի հարավ-արևելք ընկած պետական սահմանի հատվածում դեկտեմբերի 29-ին վաղ առավոտյան ադրբեջանական զորքերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում այդ մասին գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով, որ ՀՀ զինված ուժերը մարտի են բռնվել հակառակորդի հետ։
Կիրառվում է դիպուկահարների և նռնականետերի կրակ, որը շարունակվում է։
ՀՀ զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը՝ կանխելով հակառակորդի ոտնձգությունները:
19:10 20/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է նախօրեին վիրավորված զինվորներին
16:03 08/04/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայկական կողմն արձագանքել է Ադրբեջանի դիվերսիային. Հակառակորդը 3 զոհ է տվել

Азербайджанские ВС утром предприняли попытку диверсионной вылазки на границе с Арменией 12/29/2016   10:53  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС рано утром 29-го декабря предприняли попытку диверсионной вылазки на участке государственной границы РА, к юго-востоку от села Чинари Тавушской области Армении. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
“ВС Армении вступили в  бой с противником. Огонь ведется из снайперских оружий и гранатометов. Он продолжается и сейчас. ВС Армении полностью контролируют ситуацию, пресекая посягательства противника”,  - написал Арцрун Ованнисян.