Հայ դիրքապահները հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում 12/27/2016 09:54 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ՝ արձակելով մոտ 850 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հարավային /Հադրութ/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР сообщило о минометном обстреле со стороны Азербайджана в ночь на вторник 12/27/2016   10:05  |  Карабахский конфликт
В ночь на 27-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 70 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 850 выстрелов.
На южном направлении(Гадрут) азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровые минометы(1 снаряд).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР отвечали на провокационные действия противника в случай крайней необходимости и уверено выполняли поставленную перед ними боевую задачу”, – отмечается в сообщении.