Արման Թաթոյանը Հրաչյա Հարությունյանի հարցով հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ իր գործընկերոջ հետ 12/26/2016   13:13  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 24-ին զանգվածային լրատվության միջոցներով մտահոգություններ են տարածվել ՌԴ-ում ազատազրկման դատապարտված՝ ՀՀ քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանի պատժի կրման պայմանների և առողջական վիճակի վերաբերյալ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի տեղեկացմամբ՝ խնդրի առնչությամբ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անմիջապես հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովայի հետ:
Ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ բարձրացված հարցերը պարզելու նպատակով ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատարի ներկայացուցիչները հատուկ այցելություն կիրականացնեն ազատությունից զրկման այն վայր, որտեղ պատիժ է կրում Հրաչյա Հարությունյանը:
ՌԴ-ում վերջինիս պատժի կրման պայմանների և առողջական վիճակի, նախատեսվող այցի հետ կապված հարցերը քննարկվել են նաև նրա ազգականի հետ:
22:26 20/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանություն. Հրաչյա Հարությունյանը հայտնել է պատիժը Հայաստանում կրելու ցանկություն
09:17 23/07/2015  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանին Հայաստան տեղափոխելու խնդիրն առաջիկայում կլուծվի. «Ժողովուրդ»
13:00 27/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարությունը հերքում է Հրաչյա Հարությունյանին էքստրադիցիայի ենթարկելու վերաբերյալ շրջանառվող լուրերը
09:21 27/06/2015  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանի էքստրադիցիայի հարցում համաձայնություն կա. «Հայկական ժամանակ»
15:58 19/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ արդարադատության նախարարը հանդիպում է նախաձեռնել Հրաչյա Հարությունյանի ընտանիքի անդամների հետ
16:47 13/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ես պարտավոր չեմ». Արա Աբրահամյանը՝ Հրաչյա Հարությունյանի մասին (Տեսանյութ). 1in.am
16:24 11/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՀրաչյա Հարությունյանի պաշտպանները բողոքարկել են դատավճիռը մասնակի
09:20 05/08/2014  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանը դատապարտվեց ազատազրկման՝ 6 տարի 9 ամիս ժամկետով. «Ժողովուրդ»

Омбудсмен Армении переговорил по телефону с коллегой из России по поводу Грачьи Арутюняна 12/26/2016 13:55 | Актуальная тема
Омбудсмен Армении Арман Татоян переговорил по телефону с уполномоченной по правам человека в РФ Татьяной Москальковой России по поводу гражданина Армении Грачьи Арутюняна - водителя грузовика марки "КамАЗ", осужденного в России по делу о трагическом ДТП в Новой Москве, которое произошло летом 2013 года.
24-го декабря через СМИ была высказана обеспокоенность об условиях отбывания наказания и состоянии здоровья Грачьи Арутюняна.
Как сообщает аппарат Защитника прав человека Армении, в ходе беседы между омбудсменами Армении и России была достигнута договоренность о том, что для прояснения ситуации представитель Уполномоченного по правам человека в РФ посетит место лишения свободы, где отбывает наказание Грачья Арутюнян.