Տարադրամի փոխանակման կետի աշխատակցուհուց 7 մլն դրամի հափշտակությունը բացահայտվեց 12/23/2016   13:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 9.08-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Բաշինջաղյան փողոցում գտնվող «Կրպակ» սուպերմարկետի աշխատակցուհուն հարվածել և մոտը եղած գումարը հափշտակել են:Նշված սուպերմարկետի տարադրամի փոխանակման կետի աշխատակցուհին մեկնած օպերատիվ խմբին հաղորդում էր տվել, որ ժամը 9-ին սուպերմարկետի տարադրամի փոխանակման կետի մոտ անհայտ անձը ձեռքով հարվածել է իր գլխին և ձեռքից բացահայտ հափշտակել պարկը, որի մեջ եղել է 7.000.000 դրամին համարժեք գումար, և դիմել փախուստի: Այս մասին տեղեկացնում է ոստիկանությունը։
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ: Ոստիկանության քրեական հետախուզութայն գլխավոր, Երևան քաղաքի վարչությունների և Մաշտոցի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական համալիր միջոցառումների և որոնողական աշխատանքների շնորհիվ՝ նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով դեկտեմբերի 22-ին, ժամը 6-ին, Բագրատաշենի սահմանային անցակետում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել 1986 թ. ծնված Ալբերտ Վանյանը: Ա. Վանյանը ձերբակալված է:Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները պարզելու և գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ:Նախաքննությունը շարունակվում է:
11:54 30/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻրավաբանական օգնություն ցուցաբերելու պատրվակներով քաղաքացուց հափշտակել է զգալի չափերի հասնող գումար
11:20 19/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՆերկայացել է որպես քաղաքապետարանի աշխատակից և գումար հափշտակել
16:55 13/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԼրագրող ներկայացած օտարերկրացին Երևանի բնակչուհուց գումար է հափշտակել

Армянские полицейские задержали подозреваемого в похищении 7 млн. драмов у сотрудницы ереванского обменника 12/23/2016 13:26 | Криминальная хроника
Подозреваемый в разбойном нападении на сотрудницу ереванского супермаркета “Крпак” задержан, сообщает пресс-служба Полиции Армении.
20 декабря с.г. в 09:08 из Маштоцского отдела Полиции Армении поступил сигнал о нападении на работницу ереванского супермаркета “Крпак” улице Башинджагяна и краже у нее имевшейся при ней денежной суммы.
Сотрудница пункта обмена валюты,д ействующего в вышеупомянутом супермаркете, сообщила прибывшей на место оперативной группе, что неизвестный около 09:00 ударил ее рукой по голове и выхватил из рук пакет, в котором была сумма, эквивалентная 7 млн. драмов, и сбежал.
"По данному факту было возбуждено уголовное дело. Благодаря предпринятым сотрудниками Полиции Армении оперативно-розыскным мероприятиям и поисковым аботам, по подозрению в совершении вышеуказанного преступления на КПП “Баграташен” был обнаружен и доставлен в отдел Альберт Ванян, 1986 года рождения. Ванян задержан. Предпринимаются соответствующие мероприятия по установлению обстоятельств инцидента и обнаружению краденого. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.