Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ, բացի ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ 12/22/2016   10:21  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են գրանցվել Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ, որտեղ բացի ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ:
Ընդհանուր առմամբ ադրբեջանական զինուժն առաջնագծի ողջ երկայնքով հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ  45 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 800 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն, առանց պատասխան գործողությունների դիմելու, շարունակել են պատշաճ զգոնությամբ իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана минувшей ночью продолжали нарушать режим перемирия - Минобороны НКР 12/22/2016   10:28  |  Карабахский конфликт
В ночь на 22-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня, ведя обстрел из стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Наиболее интенсивные нарушения зарегистрированы в направлении Мартуни, где, помимо автоматов и пулеметов, противник применил также снайперские винтовки.
В целом ВС Азербайджана за указанный период нарушили перемирие около 45 раз, произведя по армянским позициям более 800 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР, не прибегая к ответным действиям,  продолжали с надлежащей бдительностью выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, – отмечается в сообщении.